• انتشار: ۶ سنبله ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۱:۰۵
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 62447
پرینت

حمله پهبادی آمریکا علیه داعش پس از انفجار میدان هوایی کابل

آمریکا می گوید که یک فروند هواپیمای بدون سرنشین آنها یک طراح حملات تروریستی گروه داعش را در ولایت ننگرهار در شرق افغانستان هدف قرار داده است.

یک مقام آمریکایی که خواسته نامش فاش نشود می گوید این حمله علیه یک تن از طراحان عملیات تروریستی گروه داعش در شرق افغانستان صورت گرفت.

وی گفت این هواپیما از پایگاهی در خاورمیانه برخاسته و یک تن از طراحان عملیات های تروریستی گروه داعش را که در داخل یک موتر سواری به همراه یک عضو دیگر داعش بوده هدف قرار داده است.

گفته می شود که هر دو تروریست در این رویداد به هلاکت رسیده اند.   

این مقام آمریکایی اما توضیحی نداد که تروریست هدف قرار گرفته ارتباطی با حمله تروریستی روز پنجشنبه در میدان هوایی کابل داشته است یا خیر.

شاهدان محلی می گویند که نیمه های شب گذشته صدای چندین انفجار را شنیده اند اما نمی توانند تایید کنند که این انفجارها ناشی از حملات هواپیمای بی سرنشین نیروهای آمریکایی بوده است.

لازم به ذکر است که حوالی ساعت ۶ عصر روز پنجشنبه یک مهاجم انتحاری وابسته به گروه تروریستی داعش واسکت انتحاری خود را در نزدیکی «دروازه اَبی» میدان هوایی کابل منفجر ساخت.

وزارت صحت عامه کشور اعلام کرد که در این رویداد سهمگین دست کم ۱۷۰ تن به شمول ۱۳ نظامی آمریکایی جان خود را از دست دادند و بیش از یک هزار و سه صد تن دیگر زخمی شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.