• انتشار: 4 دسامبر 2016
  • ساعت: 19:11
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 15924
پرینت

حمله هواپیمای آمریکایی ۲ عضو داعش را در ننگرهار به هلاکت رساند

مقامات محلی در ولایت ننگرهار می گویند که دست کم ۲ عضو گروه تروریستی داعش در حمله یک هواپیمای بی سرنشین نیروهای آمریکایی در این ولایت به هلاکت رسیدند.

فرماندهی پولیس ولایت ننگرهار در خبرنامه ای نوشته است که دست کم ۲ عضو گروه تروریستی داعش در ولسوالی اچین آن ولایت، در حمله یک هواپیمای بی سرنشین نیروهای آمریکایی کشته شدند.

خبرنامه پولیس ننگرهار افزوده است که در این حمله هیچ آسیبی به افراد ملکی نرسیده است.

گروه داعش تاکنون در خصوص این گزارش چیزی نگفته است.

لازم به ذکر است که ولایت ننگرهار از جمله ولایات ناآرام در شرق کشور است که حضور و فعالیت گروه تروریستی داعش در آن تایید شده است.

مقامات امنیتی کشور اما می گویند که پس از راه اندازی عملیات گسترده ای علیه این گروه تروریستی در ولایت ننگرهار، شمار اعضای آن به شدت کاهش یافته است.

جنرال جان نیکلسون فرمانده نیروهای آمریکایی و ماموریت حمایت قاطع ناتو در افغانستان پیش تر گفته بود که شمار سربازان داعش در افغانستان بین ۳ تا ۴ هزار تن بود، اما پس از عملیات گسترده نیروهای امنیتی افغانستان و حملات هواپیماهای نیروهای آمریکایی، شمار سربازان آن به یک هزار تا ۱۲۰۰ تن رسیده است.

وی همچنین گفته بود که این گروه به دنبال تاسیس خلافت خراسان خود در این ولایت می باشد.

در همین حال ظاهر قدیر معاون اول مجلس نمایندگان هشدار داده بود که اگر گروه داعش منطقه تورابورا را تصرف کند، این گروه می تواند اعلام کند که خلافت خراسانش را تاسیس کرده است.

به گفته وی، این گروه هم اکنون در چند صد متری این منطقه قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.