• انتشار: 21 ژانویه 2018
  • ساعت: 10:49
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 25814
پرینت

حمله مهاجمان مسلح به هتل لوکس کابل با کشته شدن تمامی مهاجمان پایان یافت

مقامات امنیتی می گویند که حمله مهاجمان مسلح به هوتل انتر کانتیننتال کابل پس از ۱۲ ساعت محاصره و درگیری سرانجام با کشته شدن تمامی مهاجمان پایان یافت.

 

گرچه برخی رسانه ها به نقل از مقامات وزارت داخله گزارش کرده اند که درگیری در هوتل کانتیننتال پایان یافته است، اما برخی ها همچنان از ادامه درگیری ها خبر می دهند.

لازم به ذکر است که حوالی ساعت ۹ و نیم شب گذشته، چند مهاجم مسلح به هوتل انتر کانتیننتال واقع در منطقه باغ بالای شهر کابل حمله کردند.

هنگام وقوع حمله، یک محفل عروسی و یک کنفرانس تکنالوژی معلوماتی با اشتراک مسئولین این بخش از تمامی ولایات کشور حضور داشتند.

تاکنون آمار دقیق و تایید شده ای از تلفات این حادثه بدست نرسیده است، اما برخی مقامات از کشته شدن تنها ۵ نفر در این رویداد خبر می دهند. این در حالیست که شب گذشته و در همان لحظات اولیه حمله، گزارش شده بود که دست کم ده تن در این رویداد جان خود را از دست داده اند.

شاهدان از وقوع هشت انفجار از لحظه آغاز حمله تاکنون خبر داده اند.

تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این رویداد را به عهده نگرفته است، گرچه در رویدادی مشابه در سال ۲۰۱۱ گروه طالبان مسئولیت حمله به آن را به عهده گرفت و ۲۱ تن را کشتند.

هتل کانتیننتال کابل در دهه ۱۹۶۰ میلادی در شهر کابل ساخته شد و بخشی از هوتل های زنجیره ای انتر کانتیننتال جهانی نمی باشد.

یک تن از افرادی که در داخل هوتل گیر مانده بود، طی تماس تلفنی به خبرگزاری فرانسه گفت: “نمی دانم مهاجمان در کجا موقعیت دارند، فقط صدای شلیک آنها را می شنوم. از نیروهای امنیتی می خواهیم هر چه سریعتر برای نجات ما اقدام کنند.”

تماس او قطع می شود و تلاش های مجدد برای برقراری تماس ناموفق است.

شب گذشته مقامات امنیتی از حضور چهار فرد مسلح در این حمله خبر می دادند، اما هم اکنون برخی رسانه ها به نقل از مقامات از حضور سه فرد مسلح گزارش می دهند که گفته می شود هر سه از پای در آمده اند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.