• انتشار: 25 اکتبر 2016
  • ساعت: 10:55
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 14685
پرینت

حمله مهاجمان به دانشکده نظامی در کویته، ۵۹ کشته و ۱۲۰ زخمی برجای گذاشت

چند مهاجم مسلح شب گذشته به یک دانشکده نظامی در نزدیکی شهر کویته مرکز ایالت بلوچستان پاکستان حمله کردند که تاکنون ۵۹ کشته و ۱۲۰ زخمی برجای گذاشته است.

مقامات تیم نجات پاکستان گفته اند که این حمله، یکی از مرگبارترین حملات سال جاری در پاکستان بوده است.

مقامات امنیتی کویته می گویند ۳ مهاجم کاملا مسلح حوالی ساعت ۱۱ شب دیشب، به یک دانشکده نظامی در نزدیکی شهر کویته در حالی که بیشتر افسران در خواب بودند حمله کردند.

این دانشکده تقریبا ۷۰۰ افسر پولیس در خود جای داده است.

به گفته مقامات این کشور، بیشترین تلفات این حادثه، زمانی بود که دو تن از مهاجمان مسلح که واسکت انتحاری به خود بسته بودند، خود را منفجر کردند. مهاجم سوم به ضرب گلوله نیروهای امنیتی کشته شد.

یکی از افسران حاضر در دانشکده به خبرنگاران گفت “من سه نفر را دیدم که کلاشینکوف به دست داشتند. آنها استتار کرده بودند و صورت هایشان را پوشانده بودند. آنها شروع به تیراندازی کردند و وارد لیلیه/خوابگاه شدند، اما من توانستم از بالای دیوار فرار کنم.”

این دانشکده نظامی در فاصله ۲۰ کیلومتری شهر کویته مرکز ایالت بلوچستان پاکستان واقع شده است.

سرفراز بگتی وزیر ایالتی بلوچستان ضمن تایید این رویداد گفت که سه مهاجم مسلح در این رویداد اشتراک داشتند.

وی گفت “آنها اول دیده بانی را در بالای برج هدف قرار دادند، و پس از کمی رد و بدل تیراندازی، با کشتن دیده بان موفق به ورود به داخل محوطه دانشکده شدند.”

آقای بگتی گفت که در این حادثه ۴۴ تن کشته شده و ۱۱۸ تن دیگر زخمی شده اند، اما مقامات تیم نجات کویته امروز (سه شنبه) گفتند که تلفات این رویداد به ۵۹ کشته و ۱۲۰ زخمی رسیده است.

احتمال افزایش تلفات اما همچنان وجود دارد، زیرا وضعیت صحی برخی از زخمی ها وخیم گزارش شده است.

جنرال شیرافغان رئیس بخش شبه نظامیان بلوچستان که عملیات ضد تروریستی این رویداد را بر عهده داشت گفت پیش از ورود نیروهای امنیتی به ساحه، بیش از سه ساعت درگیری ادامه داشت.

وی مدعی شد که مهاجمان همگی واسکت های انتحاری به تن داشتند و با مربیان خود در افغانستان درحال ارتباط بودند.

او همچنین گفت که از رهگیری های مخابراتی مهاجمان متوجه شده اند که مهاجمان مسلح وابسته به شاخه العلیمی از گروه لشکر جنگهوی پاکستان بودند.

لشکر جنگهوی از هم پیمانان گروه تحریک طالبانی پاکستان هستند.

مقامات پاکستان مدعی هستند که برخی سران گروه تحریک طالبانی پاکستان در افغانستان حضور دارند، که این ادعای آنان قویا از سوی مقامات افغانستان رد می شود.

به گفته برخی کارشناسان امور، پاکستان با طرح این ادعاها، می خواهد عکس العمل متقابلی از اتهامات مقامات افغانستان و تقریبا بسیاری از دیگر کشورها مبنی بر حضور گروه های تروریستی در پاکستان از خود نشان بدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.