امنیت و جرایمِتیتر یک

حمله مسلحانه به مهمانخانه شهروندان خارجی در کابل با کشته شدن مهاجمان آن پایان یافت

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان گفت که حمله مسلحانه به یک مهمانخانه محل اقامت شهروندان خارجی در منطقه «شهر نو» شهر کابل با کشته شدن سه مهاجم آن پایان یافت.

آقای مجاهد امروز (دوشنبه ۲۱ قوس) گفت که همه مهمانان این هوتل نجات داده شده و هیچ شهروند خارجی در این رویداد کشته نشده است.

وی اما افزوده که تنها دو تن از اتباع خارجی که در حین حمله خود را از طبقه های بالایی هوتل به بیرون پرتاب کرده بودند، زخمی شده اند.

 گفتنی است که بعد از ظهر امروز صدای چند انفجار از منطقه شهر نو کابل شنیده شد و پس از آن، ویدیوهایی از این حمله در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که دیده میشد آتش‌سوزی در ساختمان یک هوتل جریان دارد.

نام هوتلی که بر آن حمله صورت گرفته بود، «کابل لوگان» و به زبان چینی است و به همین خاطر، بیشتر محل اقامت شهروندان چینی بوده است.

شفاخانه ایمرجنسی در کابل در همین حال اما گفته است که به دنبال انفجار و تیراندازی امروز در یک هوتل در شهر نو، ۱۸ زخمی و سه کشته به این شفاخانه منتقل شده است.

این حمله در حالی رخ می دهد که سفیر چین در کابل روز گذشته در دیدار با معین سیاسی وزارت امورخارجه طالبان، در مورد وضعیت امنیتی سفارت این کشور ابراز نگرانی کرده بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا