بین الملل

حمله مرگبار به مسجد پشاور توسط یک افغان عضو داعش صورت گرفت

گروه داعش شاخه خراسان ضمن بر عهده گرفتن مسئولیت انفجار روز گذشته (جمعه ۱۴ حوت) بر یک مسجد اهل تشیع در شهر پشاور پاکستان، گفته است که یک عضو افغان این گروه، این حمله را انجام داده است.

وبسایت ایماق وابسته به گروه داعش با صدور بیانیه ای اعلام کرده است که حمله روز گذشته به مسجد «کوچه رسالدار» واقع در بازار قصه خوانی شهر پشاور توسط یک مهاجم انتحاری افغان گروه داعش شاخه خراسان صورت گرفته است.

بیانیه علاوه کرده است که اعضای داعش شاخه خراسان با وجود تشدید تدابیر امنیتی توسط نیروهای پاکستان و «ملیشه های طالبان» به حملات خود علیه مراکز شیعیان در پاکستان و افغانستان ادامه می دهند.

لازم به ذکر است که در حمله مرگبار روز گذشته به این مسجد اهل تشیع دست کم ۶۳ تن جان خود را از دست دادند و بیش از ۲۰۰ تن دیگر زخمی شدند.

مقام های پاکستانی می گویند که در ابتدا آمار تلفات این حادثه کمتر بود اما با گذشت زمان مجروحان بیشتری بر اثر شدت جراحات جان می دهند.

پولیس پاکستان نیز گفته است که کمربند انفجاری مهاجم انتحاری داعش مملو از ۵ کیلوگرم مواد انفجاری بوده که هنگام ادای نماز جمعه در میان نمازگزاران منفجر ساخته است.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان ضمن محکوم کردن این حمله مرگبار، گفته است: «هیچ توجیحی برای هدف قرار دادن غیرنظامیان و نمازگزاران وجود ندارد.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا