سیاست

حمله قندوز؛ محقق: طالبان تامین امنیت نتوانند مسئول کشتار مردم اند

حاجی محمد محقق رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان و مشاور پیشین امنیتی اشرف غنی در صفحه اش در واکنش به حمله مرگبار روز گذشته (جمعه ۱۶ میزان) در مسجد سیدآباد ولایت قندوز گفته است اگر طالبان تامین امنیت برای مردم نمی توانند، پس مسئول کشتار وحشیانه آنان هستند.

آقای محقق گفته در حال حاضر طالبان مسئولیت تامین امنیت جان و مال مردم افغانستان را بر عهده دارند، و هر نوع کوتاهی در این زمینه مسئولیت را متوجه طالبان می کند.

لازم به ذکر است که روز گذشته یک مهاجم انتحاری وابسته به گروه تروریستی داعش به مسجد جامع شیعیان واقع در سیدآباد ولایت قندوز حمله کرد.

تاکنون آمار دقیق و مشخصی از تلفات این حادثه منتشر نشده است اما گزارش های متعدد حاکی از آنست که در پی این حمله دست کم ۵۰ تن جان باخته و بیش از ۱۵۰ تن دیگر زخمی شده اند.

گروه تروریستی داعش شامگاه روز گذشته در پیامی در وبسایت ایماق وابسته به این گروه مسئولیت آن را بر عهده گرفت و مهاجم انتحاری را «محمد الایغوری» معرفی کرد.

این حمله در حالی صورت می گیرد که تنها چند ساعت قبل از وقوع آن، یک مقام وزارت خارجه روسیه گفته بود روسیه شواهد زیادی در دست دارد که نشان می دهند طالبان بر اوضاع در شمال افغانستان کنترلی ندارد.    

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا