• انتشار: 25 اکتبر 2020
  • ساعت: 13:03
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 50009
پرینت

حمله طالبان به کاروان اکمالاتی نیروهای امنیتی دفع شد

سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین گفت حمله شب گذشته طالبان به کاروان اکمالاتی نیروهای امنیتی و دفاعی در ولسوالی چهاربولک ولایت بلخ دفع شد.

مسوولان ارتش در شمال می‌گویند حملۀ گروهی جنگ‌جویان طالبان بر کاروان اکمالاتی مشترک نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در ولسوالی چهاربولک ولایت بلخ عقب زده شده است. در این نبرد بیست جنگ‌جوی طالبان کشته و ده تن دیگر آنان زخمی شده‌اند.

محمد حنیف رضایی، سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین امروز (یک‌شنبه، چهارم عقرب) به رسانه ها گفت گروهی از جنگ‌جویان طالبان شام دیروز بر کاروان اکمالاتی نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در ساحۀ انگور باغ و تیمورک از مربوطات ولسوالی چهاربولک ولایت بلخ حمله کردند. آقای رضایی افزود این حمله از سوی نیروهای امنیتی و دفاعی کشور عقب زده شده است.

سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین خاطرنشان کرد در درگیری میان جنگ‌جویان طالبان و نیروهای کاروان اکمالاتی، بیست جنگ‌جوی طالبان کشته و ده تن دیگر آنان زخمی شده‌اند. آقای رضایی اضرود همۀ پایگاه‌ها و پاسگاه‌های نیروهای امنیتی در ولسوالی چهاربولک ولایت بلخ، با سلاح و جنگ‌افزارهای لازم، اِکمال شده‌اند.

ولسوالی چهاربولک در مسیر شاهراه بازرگانی شماره یک جوزجان – بلخ موقعیت دارد. این ولسوالی بندر بازرگانی آقینه را با شمال و مرکز کشور وصل می‌سازد. در هفتۀ گذشته نیز در یک رویارویی جنگ‌جویان طالبان با نیروهای امنیتی، دو فرمانده قطعۀ سرخ طالبان در این شاهراه کشته شدند. شاهراه بازرگانی شماره یک جوزجان – بلخ از یک سال به این‌سو در بلندترین سطح تهدید امنیتی قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.