• انتشار: ۱ ثور ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۴:۳۳
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 57138
پرینت

حمله طالبان به ولسوالی قره باغ غزنی ادامه دارد/ ۱۰۰۰ خانواده بی جا شده اند

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان گروه طالبان حملات شان را بر بخش های از ولایت غزنی افزایش داده اند.

با گذشت یک هفته از حمله گسترده طالبان بر ولسوالی قره باغ ولایت غزنی مقام های محلی این ولایت تایید می کنند درگیری ها در این ولسوالی همچنان ادامه دارد و بیش از یک هزار خانواده از اثر درگیری ها از این ولسوالی بیجا شده اند.

واحدالله جمعه زاده سخنگوی والی غزنی به رسانه ها گفت از یک هفته بدینسو گروه طالبان حملات گسترده از چهار استقامت به منظور سقوط ولسوالی قره باغ را اندازی کرده اند.

او افزود در این حمله گسترده طالبان نه تنها که ولسوالی سقوط نکرده بلکه تلفات زیادی به این گروه نیز وارد شده است.

جمعه زاده از شمار دقیق تلفات گروه طالبان و نیروهای امنیتی در ولسوالی قره باغ چیزی نمی گوید اما تاکید کرد عملیات نیروهای امنیتی که به منظور پاکسازی این ولسوالی از وجود طالبان راه اندازی شده است امروز نیز جریان دارد و این عملیات تا پاکسازی این ولسوالی از وجود طالبان ادامه می یابد.

سخنگوی والی غزنی خاطرنشان کرد که ۸ الی ۹ روستا که شامل یک هزار خانواده می شود در اثر درگیری ها بیجا شده اند که از میان، حدود ۱۵۰ خانواده به مرکز غزنی رسیده‌اند.

او تاکید کرد این بیجا شدگان در مرکز سقافت اسلامی شهرغزنی نگهداری می شوند و کمک‌های اولیه برای‌شان توزیع شده است.

افزایش حملات طالبان در غزنی

در همین حال گزارش ها میرساند که همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان گروه طالبان حملات شان را بر بخش های از ولایت غزنی افزایش داده اند.

بر اساس این گزارش ها طی چند روز گذشته در جنوب مرکز شهر غزنی در منطقه آرزو نیز گروه طالبان حمله کرده اند و درگیری ها تاکنون ادامه دارد.

گفته می شود شماری از خانواده ها از منطقه آرزو در مرکز غزنی نیز خانه های شان ترک کرده اند.

در همین حال شب گذشته ولسوالی آب بند ولایت غزنی نیز گواه درگیری میان نیروهای امنیتی و طالبان بوده است. تاکنون جزییاتی از این درگیری ها منتشر نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.