• انتشار: ۱۹ عقرب ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۳:۰۸
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 30382
پرینت
گزارش ضد و نقیض از حمله طالبان به مالستان

حمله طالبان به مرکز ولسوالی مالستان تکذیب شد

در حالیکه برخی گزارش ها از حمله طالبان به میرآدینه مرکز ولسوالی مالستان حکایت دارند سخنگوی والی غزنی حمله طالبان به مرکز ولسوالی مالستان را تکذیب کرد.

به گزارش رها، عارف نوری، سخنگوی والی غزنی حملات طالبان بر مقر ولسوالی مالستان طالبان رد کرده وگفته است: از چند روز به این‌سو مخالفان مسلح در برخی مناطق هم سرحد با مالستان در ولسوالی‌های اجرستان غزنی و ارزگان خاص ، تجمعاتی را به منظور حمله بر ولسوالی مالستان دارند، اما به دلیل گشت‌های هوایی و اعزام نیروهای بیشتر به مالستان، مخالفان تا حال موفق به حمله بر مقر ولسوالی مالستان نشده و ادعاهایی که گویا مخالفان امروز بر مقر ولسوالی مالستان حمله کرده‌اند، واقعیت ندارد.
نوری افزود که مقر ولسوالی مالستان در فاصله بسیار دور از اجرستان و ارزگان خاص در منطقه میرآدینه قرار دارد که مخالفان توان حمله بر این منطقه را ندارند.
در همین حال نصیراحمد فقیری، رئیس شورای ولایتی غزنی حملات طالبان و درگیری‌های پراکنده نیروهای امنیتی با طالبان را در اطراف مقر ولسوالی مالستان تأیید کرده و گفت، فعلا درگیری در ساحه خاتمه یافته است.
اما مردم محل می‌گویند که درگیری در اطراف ساختمانهای مرکز ولسوالی مالستان ادامه دارد.
مردم محل می‌گویند نیروهای طالبان شب گذشته با عبور از مناطق “سیا بغل” و “زاولی” وارد میرآدینه، مرکز ولسوالی مالستان شدند و بعد از رسیدن در چند کیلومتری شهر میرآدینه چراغ خودروهایشان را خاموش کردند.
مردم محل گفتند که طالبان در ابتدای ورود به مرکز ولسوالی اقدام به درگیری نکردند اما بعد از چند ساعت، درگیری میان افراد طالبان و نیروهای امنیتی آغاز شد که اکنون نیز به صورت پراکنده وجود دارد.
شاهدان عینی می‌گویند که افراد طالبان در ارتفاعات “دان بوم” و “قوشنگ” در خانه‌های مردم سنگر گرفته‌اند.
به دلیل دور افتاده بودن مالستان و عدم حضور خبرنگاران تأیید این خبرها کار سختی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.