امنیت و جرایم

حمله طالبان به شهر فیض آباد مرکز ولایت بدخشان

به گزارش رها، مقام‌های محلی در ولایت بدخشان، می‌گویند طالبان شب‌گذشته بر یک پاسگاه امنیتی در مربوطات حوزۀ ششم پلیس شهر فیض آباد، مرکز ولایت بدخشان حمله کرده ادند.
محمد طارق ضیاپور، آمر امنیت فرماندهی پلیس بدخشان گفته است که در درگیری میان طالبان و پلیس، سه پلیس کشته شدند و چهار تن دیگر زخمی شده‌اند.
او در این باره می‌افزاید: «متأسفانه طالبان حوالی ساعت ده شب گذشته بالای حوزه ششم امنیتی ما حمله کردند. در نتیجه، در یک کمین آنان سه سرباز ما شهید شده و چهار تن زخمی و یک طالب نیز به قتل رسیده است.»
منابع محلی می‌گویند که این درگیری در نزدیکی دفتر والی بدخشان صورت گرفته است و طالبان پس از چند ساعت درگیری از محل گریخته‌اند.
در همین حال، ساکنان فیض‌آباد می‌گویند که طالبان از روستای اسپنگل به این پاسگاه حمله کرده‌اند.
جاوید مجیدی،عضو شورای ولایتی بدخشان در این باره می‌گوید: «این ضعف مقام‌های محلی است که امنیت داخل فیض آباد را گرفته نمی‌توانند باید پاسخ بگویند و عاملان را گرفتار کنند.»
از سوی دیگر، ساکنان بدخشان، حضور و فعالیت‌های طالبان را در شهر فیض آباد نگران کننده می‌دانند.
حنان، یکی از ساکنان بدخشان گفت: «ما شب خواب نداریم؛ هرشب حمله است، صدای فیر است، اگر طالبان در داخل فیض آباد حمله کنند، پس ولسوالی‌ها را به‌زودی می‌گیرند.»
ساکنان بدخشان، از مقام‌های محلی بدخشان می‌پرسند که چگونه این حملۀ طالبان آن هم در یک کیلومتری دفتر والی بدخشان رخ می‌دهد؟
طالبان در حالی خودشان را در داخل شهر فیض‌آباد رسانده‌اند که به گفتۀ منابع محلی در این ولایت، والی بدخشان در تخار است و معاون او در چین بسر می‌برد و فرمانده پلیسش هم برکنار شده است!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا