• انتشار: 21 می 2016
  • ساعت: 12:36
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 9699
پرینت

حمله طالبان بر بامیان با تلفات سنگین خنثی شد

روز گذشته صدها جنگجوی گروه تروریستی طالبان بر پوسته های سنگپر، دهن دره سیغان و دهن دره یتیمان حمله کردند که با جا گذشتن حدود ۲۰ کشته و زخمی ساحه را ترک کردند.

در گیری در این ساحات از ساعت ۹ صبح دیروز جمعه آغاز شد و تا ساعت ۱۰ دیشب ادامه داشت.

مقام های محلی ولایت بامیان می گویند که به اساس گزارش های اپراتیفی و استخباراتی در این حمله بیشتر از صد طالب مسلح از ولایت های همجوار و مخصوصا از منطقه تاله و برفک ولایت بغلان شرکت داشتند.

دفتر مطبوعاتی ولایت در خبرنامه ای را منتشر کرده و گفته است بر اثر مقاومت و شجاعت نیروهای امنیتی ۶ تروریست کشته، بیش از ده نفر زخمی و دو نفر اسیر و سه عراده موتر سایکل نیز توسط نیروهای امنیتی به غنیمت گرفته شده است.

به نقل از خبرنامه، در میان زخمی های دشمن یکی از فرماندهان مشهور طالبان به نام سیف الدین ولد ملا انور نیز وجود دارد.

گفتنی است که محمد طاهر زهیر والی ولایت بامیان، جنرال عبدالمبین ایزدیار فرمانده پولیس، جنرال حیات الله روستازاده رییس امنیت ملی و جنرال محمدهاشم یاسین فرمانده مرکز هماهنگی ولایت بامیان نیز دیروز به ولسوالی شبر رفته به صورت مشترک و تحت فرماندهی واحد با پوسته ها و نیروهای امنیتی در تماس بودند.

این مقام ها، به صورت عاجل نیروی های کمکی متشکل از پولیس ملی، قطعه واکنش امنیت ملی و قطعه خاص پولیس را تحت فرماندهی آمر امنیت قومندانی امنیه به ساحه فرستادند که بعد از رسیدن نیروهای کمکی، دشمن کاملا متواری شده و وضعیت به حالت عادی برگشته است.

از یکسال بدین سو، ولایت های آرام شمال کشور رو به ناارامی گذاشت و اکنون گروه های تروریستی در صدد است که مناطق امن مرکز کشور را ناآرام سازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.