• انتشار: ۲۶ حمل ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۹:۴۸
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 8744
پرینت

حمله بیش از یک هزار شورشی طالبان بر پوسته های امنیتی در بادغیس

مقامات محلی در ولایت بادغیس می گویند که بیش از یک هزار تن از شورشیان طالبان بر پوسته های امنیتی در ولسوالی قادس این ولایت حمله کرده اند.

این مقامات می گویند بیش از یک هزار تن از شورشیان طالبان عصر روز گذشته بر چندین پوسته امنیتی در منطقه خیرخانه ولسوالی قادس این ولایت حمله کردند و درگیری شدیدی میان نیروهای امنیتی و این شورشیان در گرفت.

مقامات می افزایند که در این درگیری ها هشت شورشی طالبان تاکنون به هلاکت رسیده و ۴ تن از نیروهای امنیتی کشور به شهادت رسیده اند.

فرید اخیزی عضو شورای ولایتی بادغیس به خبرگزاری رها گفت این درگیری ها از حوالی ساعت ۴ عصر روز گذشته در منطقه‌ “خیرخانه” ولسوالی قادس این ولایت آغاز شد و تا کنون نیز این درگیری ها جریان دارد.

آقای اخیزی گفت در این درگیری ها همچنین ۱۶ تن از شورشیان طالبان زخمی شدند و ۹ سرباز کشور نیز جراحت برداشتند.

وی تایید می کند که در این درگیری بیش از یک هزار تن از شورشیان طالبان مسلح بر چندین پوسته امنیتی در منطقه خیرخانه ولسوالی قادس ولایت بادغیس حمله کردند

به گفته آقای اخیزی، ساکنین ولسوالی قادس از وضع پیش امده ابراز نگرانی و نارضایتی می کنند و از مقامات دولتی و امنیتی می خواهند تا هر چه زودتر به این وضع پایان بخشند.

درهمین حال احمد خالد صافی سخنگوی والی بادغیس به خبرگزاری رها گفت که شورشیان مسلح شب گذشته به صورت همزمان بر چندین پوسته نیروهای امنیتی در سه ولسوالی قادس، بالامرغاب و آبکمری این ولایت حمله کردند.

وی اما گفت که این حملات شورشیان با پاسخ به موقع نیروهای امنیتی کشور مواجه شد.

لازم به ذکر است که شورشیان طالبانی که بر پوسته های امنیتی این ولایت حمله کرده اند وابسته به شاخه ملا اختر محمد منصور طالبان می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.