• انتشار: 13 فوریه 2021
  • ساعت: 07:59
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 54308
پرینت

حمله به منزل رئیس ولسی جرگه ناموفق بود

موضع‌گیری رییس مجلس درباره بودجه، سرپرست‌ها، فساد و رویکرد حکومت نسبت به صلح، موجب خشم و نارضایتی ارگ شده و نمایندگان همسو با حکومت او را متهم به حمایت از دولت موقت کرده‌اند.

منابع رسانه‌ای به نقل از نزدیکان آقای رحمانی گزارش دادند سه مهاجم که با استفاده از یک موتر مملو از مواد انفجاری قصد حمله بر خانه رییس مجلس را داشتند از سوی نیروهای امنیتی دستگیر شدند.

تاکنون مشخص نیست که این حمله از سوی چه گروهی سازمان‌دهی شده‌است.

رییس مجلس اخیرا از سوی شماری از نمایندگان همسو با دولت، متهم به حمایت از حکومت موقت شد. او در عین حال، به دلیل ایجاد «کمیته ویژه صلح» به نمایندگی از مجلس، مورد انتقاد شدید قرار گرفت و در نهایت اعلام شد که آنچه تشکیل شده «کمیته» نیست، «هیات صلح» است.

او از طرح صلحی حمایت کرده‌ که در آن، تشکیلات دولت و شورای ملی به رسمیت شناخته شده‌بود. امرالله صالح؛ معاون اول ریاست جمهوری اما به طرح یادشده واکنش منفی نشان داد و آن را مردود دانست.

مخالفان آقای رحمانی می‌گویند او با حمایت از آن طرح، از تشکیل حکومت موقت پشتیبانی کرده‌است؛ اما طرفداران او استدلال می‌کنند که موضع‌گیری رییس مجلس درباره بودجه، سرپرست‌ها، فساد و رویکرد حکومت نسبت به صلح، موجب خشم و نارضایتی ارگ شده و نمایندگان همسو با حکومت او را متهم به حمایت از دولت موقت کرده‌اند. آن‌ها همچنین می‌گویند که آقای رحمانی با امرالله صالح، اختلاف دارد و یکی از دلایل تنش جاری میان مجلس و حکومت نیز همین امر است.

نمایندگان مخالف آقای رحمانی در مجلس همچنین او را متهم به «گروگان‌گیری» سند بودجه ۱۴۰۰ کرده و مدعی‌ اند که برای هر کارت سرخ در قبال سند بودجه ۲۵۰۰ دالر قیمت تعیین شده‌است؛ اتهاماتی که رییس مجلس رد می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.