• انتشار: 29 نوامبر 2018
  • ساعت: 08:45
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 30777
پرینت

حمله بر کمپ امنیتی در ناحیه نهم شهر کابل ۱۰ کشته و ۲۹ زخمی برجای گذاشت

بصیر مجاهد سخنگوی فرماندهی پلیس کابل گفته که در نتیجه حمله تهاجمی بر یک کمپ امنیتی خصوصی در حوزه نهم شهر کابل ۱۰ نفر کشته و ۲۹ نفر دیگر زخمی شده اند.

به گزارش رها، انفجار یک خودرو بمبگذاری شده، در شامگاه چهارشنبه ۲۸ نوامبر در ناحیه نهم شهر کابل منطقه وسیعی از شرق پایتخت را لرزاند.

سخنگوی وزارت صحت عامه می‌گوید دست کم ۱۱ نفر در این انفجار و تیراندازی زخمی شدند. این در حالی است که برخی منابع، تلفات این حمله را ۲ کشته و ۱۱ زخمی عنوان کرده‌اند.

اما بصیر مجاهد، سخنگوی فرماندهی پلیس کابل گفت در نتیجه این حمله دست‌کم ده نفر کشته و ۲۹ نفر زخمی شدند.

مقام‌های محلی می‌گویند محل انفجار، مقر یک پیمانکار بریتانیایی آموزش نیروهای امنیتی افغانستان بوده که با دفتر کمسیون مستقل انتخابات و فرودگاه کابل، فاصله زیادی ندارد.

خبرگزاری رویترز به نقل از مقام‌های دولتی گزارش داده که یک خودرو بمبگذاری شده در نزدیک این مرکز آموزشی در جاده کابل – جلال‌آباد منفجر شده است. نجیب دانش سرپرست دفتر سخنگوی و ریاست مطبوعات و روابط عمومی وزارت داخله گفت بلافاصله پس از انفجار، گروهی از مردان مسلح به مقر شرکت امنیتی بریتانیایی حمله‌ور شدند. درگیری و تیراندازی برای ساعاتی ادامه داشته است.

نصرت رحیمی، معاون سخنگوی وزارت داخله افغانستان در گفتگو با خبرگزاری فرانسه ( AFP) تأیید کرد که هدف حمله، مقر شرکت بریتانیایی G4S بوده است. شرکت G4S هم در حساب توییترش، وقوع حمله و ادامه تیراندازی‌ها را تأیید کرده است.

گروه طالبان مسئولیت این انفجار را به عهده گرفته است. سخنگوی طالبان ادعا کرد این حمله تلفات سنگینی داشته و به تلافی کشته شدن “غیرنظامیان” در حمله هوایی نیروهای افغان و ناتو در ولایت هلمند انجام شده است.

مقام‌های محلی در هلمند گفته‌اند که در حمله هوایی سه‌شنبه شب به طالبان در ولسوالی گرمسیر، دست کم ۱۵غیرنظامی کشته شدند.

انفجار و حمله در کابل چند ساعت پس از آن روی داد که اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان در کنفرانس ژنو، از طرح جدیدش برای صلح با طالبان خبرداد و هیأت ۱۲ نفره ای را برای مذاکرات صلح با این گروه تعیین کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.