• انتشار: 10 می 2021
  • ساعت: 22:30
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 57988
پرینت

حمله بر مکتب سید الشهدا؛ ضعف آشکار بخش امنیتی

تاوان ناکارآمدی حکومت را مردمی صلح دوست و معرفت گستری می پردازند که برای فراگیری دانش، سر از پا نمی شناسند و برای ساختن افغانستان اباد، آزاد و عاری از جنگ و خشونت به مکتب و دانشگاه رو آورده اند.

تراژدی غمبار روز شنبه در مکتب دخترانه سیدالشهدا در غرب کابل، نشانگر ناکارآمدی حکومت و بخش های امنیتی است. بارها عملیات انتحاری زنجیره ای در غرب کابل صورت گرفت. اما هیچ کس از جمله رئیس جمهور، صدای مردم را نشنیدند و تدابیر جدی را روی دست نگرفتند.

اکنون تاوان ناکارآمدی حکومت را مردمی صلح دوست و معرفت گستری می پردازند که برای فراگیری دانش، سر از پا نمی شناسند و برای ساختن افغانستان اباد، آزاد و عاری از جنگ و خشونت به مکتب و دانشگاه رو آورده اند.

به همین دلیل است که در این اواخر، مراکز آموزشی و تحصیلی هدف حمله دشمن قرار گرفته است. آیا وظیفه نیروهای امنیتی، تامین امنیت مردم نیست؟

اگر پاسخ مثبت است، پس باید بپذیرند که در تامین امنیت شهروندان، کوتاهی کرده اند. ناکامی و تقصیر حکومت در این مورد، قابل گذشت و بخشش نیست؛ زیرا در مکتب سید الشهدا گلهای پرپر شدند که آرزویشان ساختن افغانستان آینده بود. دختران دانش آموزی که در اوج محرومیت، لحظه ای از جهد و تلاش به منظور فراگیری دانش، غفلت نورزیدند. در این تراژدی مرگبار، کسانی را از دست دادیم که باور داشتند پیشرفت این سرزمین تنها از رهگذر دانایی و آگاهی فراهم می گردد.

حکومت اما فردا را روز عزای عمومی اعلان کرده که هیچ دردی را دوا نمی کند و ناکارآمدی و تقصیر آن را هرگز جبران نخواهد کرد. زیرا خانواده های این عزیزان، هر روزه از ناله و درد به خود می پیچند و گذر ایام نیز التیام بخش داغ این واقعه هولناک و جانسوز نخواهد بود.

داکتر عبداللطیف نظری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.