• انتشار: 21 ژانویه 2016
  • ساعت: 10:02
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 6289
پرینت

حمله انتحاری بر کارمندان رسانه به طور گسترده محکوم شد

حمله انتحاری بر کارمندان رسانه ای در کابل که عصر روز گذشته در منطقه دارلامان شهر کابل به وقوع پیوست به شدت و به طور گسترده ای محکوم شد.

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور در صفحه تویتر خود نوشت “حمله وحشیانه به کارمندان شجاع رسانه کشور را که عملی ناجوانمردانه بود محکوم می کنم و به خانواده های این قربانیان اظهار تسلیت عرض می دارم.”

داکتر عبداله عبداله رئیس اجرایی کشور نیز با محکوم کردن این حمله انتحاری گفت که حمله به غیرنظامیان بی گناه هیچ توجیهی در هیچ قانون، باور، مذهب و دینی ندارد.

داکتر عبداله در صفحه تویتر خود نگاشت “من به شدت حمله ناجوانمردانه تروریستی به کارمندان کابورا پروداکشن و تلویزیون طلوع را محکوم می کنم. همچنین همدردی عمیق خود را با تلویزیون طلوع، خانواده های این قربانیان و دوستان شهدای حمله تروریستی ابراز می دارم.”

حامد کرزی رئیس جمهوری پیشین کشور نیز با محکوم کردن این حمله تروریستی، به خانواده های قربانیان این رویداد اظهار تسلیت کرد.

دفتر ماموریت حمایتی سازمان ملل در افغانستان (یوناما) نیز این حمله را محکوم کرد و می گوید که این سازمان به شدت از وقوع این حمله بر کارمندان رسانه ها نگران می باشد.

سفارت آمریکا در کابل نیز با محکوم کردن این رویداد تروریستی در بیانیه ای نوشت “کشتن کسانی که در راستای روشن سازی، تحصیل و تفریح مردم افغانستان تلاش می کنند، سبب نخواهد شد تا مردم افغانستان دست از تلاش برای احقاق آزادی بیان خود بردارند.”

سازمان ناتو که هم اکنون مسئول اداره ماموریت حمایت قاطع در افغانستان می باشد ضمن محکوم نمودن این حادثه گفت که رسانه ای آزاد برای آینده افغانستان امری حیاتی می باشد.

جنرال ویلسون شافنر سخنگوی ماموریت حمایت قاطع گفت “تروریستان با به هدف قرار دادن کارمندان رسانه بار دیگر نشان دادند که آینده مردم افغانستان و افغانستان برایشان مهم نیست. رسانه ای آزاد هم اکنون برای آینده افغانستان امری ضروری تلقی می شود، و ما به زنان و مردانی که در این شرایط بحرانی افغانستان انتخاب کردند که خبرنگاران باشند مدیون هستیم.”

لازم به ذکر است که یک مهاجم انتحاری با موتر/خودروی مملو از مواد انفجاری خود عصر روز گذشته در منطقه دارلامان شهر کابل، مینی بوس حامل کارمندان کابورا پروداکشن، تلویزیون لمر و رادیو آرمان را که همگی وابسته به تلویزیون طلوع افغانستان می باشند را هدف قرار دارد.

در این رویداد هفت کارمند تلویزیون طلوع جان خود را از دست دادند و ۲۴ تن دیگر به شدت زخمی شدند که حال برخی از این زخمی ها وخیم می باشد.

گروه طالبان مسئولیت این رویداد را به عهده گرفته است.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.