• انتشار: 28 اکتبر 2019
  • ساعت: 17:34
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 39073
پرینت
مجلس:

حملات پاکستان به کنر تجاوز آشکار است/پاکستان باید غرامت بدهد

مجلس نمایندگان حملات نظامی پاکستان بر مناطق مرزی کنر را تجاوز خواند و از دولت افغانستان خواست از طریق مجاری بین‌المللی خواستار غرامت شود.

مجلس نمایندگان امروز دوشنبه (۶ عقرب) با نشر اعلامیه‌ای حملات نظامیان پاکستانی بر قریه جات بریکوت و دوکلام ولسوالی نری ولایت کنر را تجاوز آشکار و نقض حاکمیت ملی دولت افغانستان خوانده است.

در اعلامیه مجلس آمده دولت و نظامیان پاکستان با ادامه حملات بر مناطق مرزی افغانستان، دشمنی شان را با مردم افغانستان آشکار کرده و شماری باشندگان افغان را کشته است.

مجلس نمایندگان از همکاران استراتیژیک افغانستان به ویژه امریکا خواست در راستای قطع تجاوزات پاکستان، اقدام جدی نماید.

همچنین در اعلامیه مجلس آمده دولت افغانستان باید از طریق مجاری بین‌المللی خواستار غرامت برای قربانیان حملات نظامیان پاکستان شده و اجازه ندهد مردم افغانستان بیشتر از این قربانی حملات نظامی پاکستان گردد.

نظامیان پاکستانی روز گذشته بر مناطق مرزی افغانستان حملاتی را انجام داده‌ که با واکنش نیروهای مرزی افغانستان مواجه شده است.

عبدالغنی مصمم، سخنگوی والی کنر به خبرگزاری جمهور گفت روز گذشته درگیری نیروهای افغان و پاکستانی برای دو ساعت ادامه داشت و نظامیان پاکستانی امروز نیز به حملات شان ادامه داده‌اند.

به گفته او، روز گذشته در پرتاب راکت از سوی نظامیان پاکستانی ۳ زن کشته و چهار فرد ملکی دیگر به شمول یک کودک زخمی شده است.

نظامیان پاکستان از چندین سال به این طرف مناطق مرزی افغانستان به ویژه ولایت کنر را مورد حملات راکتی قرار داده است.

دولت افغانستان حملات پاکستان را متجاوزانه خوانده و تا هنوز چند بار به شورای امنیت سازمان ملل متحد شکایت کرده است.

دولت افغانستان همچنین به نیروهای سرحدی دستور داده که در برابر هرگونه تخطی مرزی پاکستان واکنش نشان دهند؛ اما این اقدامات تاهنوز برای قطع حملات پاکستانیان کارساز نبوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.