• انتشار: ۱۳ دلو ۱۳۹۴
  • ساعت: ۱۴:۱۹
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 6734
پرینت

حملات هوایی ۴۶ شورشی را در شرق کشور به هلاکت رساند

حملات هوایی پی در پی نیروهای ائتلاف شب گذشته علیه مواضع شورشیان و گروه تروریستی داعش در ولایات ننگرهار و پکتیکا دست کم ۴۶ شورشی مسلح را به هلاکت رساند.  

والی ننگرهار در خبرنامه ای امروز نوشت که شب گذشته حملات هوایی نیروهای ماموریت حمایت قاطع ناتو در ولسوالی اچین در نزدیکی مرز با پاکستان ۲۹ جنگجوی گروه تروریستی داعش را به هلاکت رساند.

خبرنامه می افزاید “نیروهای خارجی چهار حمله هوایی علیه مواضع گروه تروریستی داعش در منطقه مومنددره ولسوالی اچین راه اندازی کردند که در نتیجه آن ۲۹ جنگجوی داعش کشته و یک ایستگاه رادیویی این گروه نیز نابود شد.”

در خبرنامه آمده است که از میان این ۲۹ جنگجوی کشته شده داعش، ۵ تن کارمند رادیوی این گروه بوده، و پنج تن دیگر مسئولیت تامین اینترنت را برای دیگر اعضای این گروه به عهده داشتند.

خبرنامه والی ننگرهار می گوید که اعضای ارشد گروه تروریستی داعش میان کشته شده ها می باشد.

قابل ذکر است که ولایت ننگرهار که مرز با پاکستان دارد شاهد درگیری های بسیاری میان نیروهای امنیتی کشور و جنگجویان گروه تروریستی داعش بوده است.

از سویی دیگر، نجیب اله پیرخیل سخنگوی والی پکتیکا نیز می گوید که نیروهای ائتلاف شب گذشته چندین حمله هوایی در ولسوالی گومل این ولایت راه اندازی کردند که در نتیجه این حملات، ۱۷ شورشی طالبان کشته شد.

پیر خیل گفت “پس از دریافت گزارش اطلاعاتی، هواپیمای بدون سرنشین نیروهای ائتلاف به مخفیگاه های طالبان در ولسوالی گومل حمله کرد و ۱۷ تن از این شورشیان را به هلاکت رساند.

وی همچنین افزود که یک موتر/خودروی شورشیان نیز در این حملات نابود شد.

طالبان تاکنون در این خصوص چیزی نگفته اند.

 

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.