• انتشار: 11 می 2021
  • ساعت: 11:27
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 58007
پرینت

حملات هوایی و موشکی اسرائیل بر فلسطین

مسجدالاقصی در فلسطین از چهار روز به این سو، گواۀ درگیری‌ها میان فلسطینیان و نیروهای اسرائیلی است.

درگیری‌های خشونت‌آمیز در بیت‌المقدس به‌گونه چشمگیری روز دوشنبه (۲۰ ثور) افزایش یافت. در این درگیری‌ها ۲۰ فلسطینی به شمول کودکان در نتیجۀ حمله‌های هوایی اسرائیل، جان باختند.

نظامیان اسرائیلی گفته‌اند آنها حمله‌های هوایی را در برابر گروه‌های مسلح، پرتاب کنندگان موشک‌ها  و بر پاسگاه‌ها در غزه راه اندازی کردند. فلسطینی‌ها در واکنش به آنچه نخست وزیر اسرائیل آنرا عبور از “خط قرمز” عنوان می‌کند، برای نخستین‌بار و پس از حدود هفت سال، به سوی بیت‌المقدس، موشک پرتاب کردند.

درگیری‌ها میان نظامیان اسرائیلی و فلسطینی‌ها تا نیمه‌های شب دوشنبه ادامه داشتند. فلسطینی‌ها گفته‌اند در نواحی غزه انفجارهای بزرگی را شاهد بوده‌اند.

نظامیان اسرائیلی گفته‌اند شب گذشته فلسطینی‌ها در حدود ۱۵۰ موشک را به سوی اسرائیل شلیک کرده‌اند که بیشتر این موشک‌ها توسط سیستم دفاع موشکی اسرائیل، منهدم شدند.

در همین حال، انتونی بلنکین، وزیر خارجه ایالات متحده امریکا گفته‌است شلیک موشک از غزه به سوی اسرائیل باید “به‌گونۀ فوری” متوقف شوند. او از هر دو طرف خواسته‌است تا خشونت‌ها را کاهش دهند.

این در حالی‌ست که بامداد دوشنبه (۲۰ ثور) درگیری‌هایی در محوطۀ مسجد الاقصی و نواحی بیت‌المقدس میان نیروهای اسرائیلی و فلسطینی رخ دادند.

بر بنیاد گزارش خبرگزاری رویترز، در این درگیری‌ها حدود ۷۰۰ فلسطینی در بیت‌المقدس، زخمی شده‌اند.

مسجدالاقصی از چهار روز به این سو گواۀ درگیری میان فلسطینیان و نیروهای اسرائیلی است. روز گذشته، تندروان یهودی نیز برای تجلیل از روز هجوم اسرائیلیان بر بیت‌المقدس، به نیروهای اسرائیلی پیوستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.