امنیت و جرایم

حملات هوایی و زمینی ۱۷۸ تن از شورشیان را کشته و یا زخمی کرد

وزارت دفاع ملی با ارسال خبرنامه ای نوشت که نیروهای امنیتی کشور در جریان ۲۴ ساعت گذشته حملات مختلف هوایی و زمینی را در ولایات مختلف کشور علیه شورشیان راه اندازی کردند که در نتیجه این عملیات، ۸۷ شورشی مسلح کشته و ۹۱ تن دیگر زخمی شدند.

خبرنامه می نویسد که در جریان عملیاتی که در ولسوالی دشت ارچی ولایت کندز، خان آباد و دیگر مناطق مرکز شهر کندز راه اندازی شد دست کم ۳۹ تن از شورشیان به هلاکت رسیدند و ۵۳ تن دیگر نیز زخمی شدند.

همچنین در جریان عملیاتی دیگر در ولسوالی های دنده غوری و دندشهاب الدین ولایت بغلان، ۱۳ شورشی کشته شده و ۱۰ تن دیگر نیز زخمی شدند.

وزارت دفاع می نویسد که در عملیات مشترک نیروهای امنیتی کشور در ولسوالی های بالابلوک و پشت رود ولایت فراه، ۱۴ شورشی کشته شده و ۱۰ تن دیگر از این شورشیان زخمی شدند. همچنین در ولسوالی غازی آباد ولایت کنر نیز ۵ شورشی کشته شده و ۱۲ تن دیگر زخمی شدند.

خبرنامه وزارت می افزاید که در عملیات های دیگری که در ولسوالی های تگاب ولایت کاپیسا، زرمت ولایت پکتیا، آقچه ولایت جوزجان، غنی خیل ولایت ننگرهار و سنگین ولایت هلمند راه اندازی شد به طور مجموع ۱۶ شورشی کشته شده و ۶ تن دیگر نیز زخمی شدند.

هیچ یک از گروه های شورشی مسلح مخالف دولت از جمله طالبان تاکنون در خصوص این گزارش چیزی نگفته اند.

لازم به ذکر است که شورشیان طالبان چند روز پیش از شروع حملات بهاری خود تحت نام عملیات عمری علیه نیروهای امنیتی کشور و نیروهای خارجی خبر دادند که اما تاکنون با پاسخ خوب نیروهای امنیتی مواجه شده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا