امنیت و جرایم

حملات هوایی بزرگترین کارخانه هیروئین طالبان در فراه را نابود کرد

فرماندهی پولیس ولایت فراه گفته است که حملات هواپیمای بی سرنشین نیروهای آمریکایی در این ولایت یکی از بزرگترین کارخانه های پروسس هیروئین گروه طالبان را هدف قرار داد.

مقامات پولیس در آن ولایت گفته اند که این حملات یک کارخانه بزرگ هیروئین گروه طالبان را که در قریه اشکان در مربوطات ولسوالی باکوا قرار داشت هدف قرار داده است.

در این حملات همچنین دست کم هشت تن از شورشیان مسلح به هلاکت رسیده اند. همچنین گفته می شود که بیش از یک هزار کیلوگرم مواد مخدر در این حملات نابود شده اند.

تاکنون طالبان در این خصوص اظهار نظری نکرده است.

این در حالیست که پیش تر نظامیان آمریکایی در افغانستان اعلام کرده بودند که به منظور بستن راه های درآمدی گروه های شورشی کارخانه های مواد مخدر آنان را هدف قرار می دهد.

در خبرنامه ای از سوی نظامیان آمریکایی مستقر در افغانستان گفته شده بود که این نیروها طی مدت نزدیک به سه ماه دست کم ۲۵ الی ۳۰ کارخانه مواد مخدر طالبان را نابود کرده، و بیش از ۱۵ میلیون دالر به این گروه خسارت وارد کرده اند.

در همین حال اما، اداره فدرال نظارت از فرایند بازسازی افغانستان یا (سیگار) در گزارشی نسبت به موثریت و یا به صرفه بودن این کمپاین انتقاد کرد.

یک کارشناس انگلیسی که سال ها در خصوص زمین های تحت کشت مواد مخدر در افغانستان مطالعه کرده است نیز در واکنش به این خبر نظامیان آمریکایی گفته بود که هر کارخانه مواد مخدر گروه طالبان می تواند طی مدت ۳ الی ۴ روز مجددا بر پا گردد.

همچنین با توجه به ارزش تخمینی این کارخانه ها تنها می توان گفت که طالبان تنها چیزی در حدود ۳ هزار دالر از این بابت ضرر کرده اند.

در حالیکه هزینه یک ساعت پرواز هواپیماهای آمریکایی ها برای هدف قرار دادن این کارخانه ها بین ۱۰ هزار دالر الی ۳۵ هزار دالر می باشد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا