• انتشار: ۲۹ میزان ۱۳۹۹
  • ساعت: ۱۱:۳۷
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 49822
پرینت

حملات طالبان به مواضع نیروهای امنیتی در بدخشان افزایش یافته است

به گفته مسئولین محلی طی دو هفته ی اخیر طالبان مسلح بیش از ۲۰ حمله به مواضع نیروهای امنیتی در ولسوالی‌های وردوج، یفتل، بهارک، ارگو، جرم، درواز، کوفاب، نسی، خواهان و ساحه دو آبه یفتل از مربوطات مرکز بدخشان داشتند و در حال حاضر نیز جنگ شدید میان نیروهای امنیتی و طالبان در ساحاتی از ولسوالی مایمی ادامه دارد.


پولیس ولایت بدخشان می‌گوید؛ حملات طالبان بر مواضع نیروهای امنیتی در این ولایت افزایش یافته و طی دو هفته‌ی اخیر این گروه بیش از ۲۰ حمله تهاجمی به مواضع نیروهای امنیتی این ولایت داشته است. در حال حاضر نیز نبرد شدید میان نیروهای امنیتی و طالبان در ولسوالی مایمی بدخشان جریان دارد.

ثناءالله روحانی سخنگوی پولیس بدخشان، امروز سه شنبه(۲۹ میزان) به رسانه ها گفت: طی دو هفته ی اخیر طالبان مسلح بیش از ۲۰ حمله به مواضع نیروهای امنیتی در ولسوالی‌های وردوج، یفتل، بهارک، ارگو، جرم، درواز، کوفاب، نسی، خواهان و ساحه دو آبه یفتل از مربوطات مرکز بدخشان داشتند که در حال حاضر نیز جنگ شدید میان نیروهای امنیتی و طالبان در ساحاتی از ولسوالی مایمی ادامه دارد.

به گفته‌ی او، جمعه ولسوال نام نهاد طالبان روز گذشته با تعدادی از نیروهایش به ولسوالی مایمی حمله کرده بود که جنگ تا کنون ادامه دارد و طی این درگیری ۳ تن از طالبان کشته شده‌اند.

روحانی افزود؛ طی درگیری‌ها در دو هفته‌ی گذشته ۳۵ طالب مسلح کشته و ۶۴ تن دیگر زخمی گردیده‌اند و از نیروهای امنیتی نیز ۸ تن جان باخته‌اند.

وی ادامه داد: طی جنگ دو هفته‌ای دو پوسته نیروهای خیزش مردمی و یک ماموریت پولیس در ساحه دو آبه یفتل از مربوطات ناحیه هشتم شهر فیض‌آباد برای جلوگیری از تلفات مردمان ملکی عقب نشینی کرده‌اند که قرار است تا فردا این ساحات دوباره از سوی دولت بازپس‌گیری گردد.

او تاکید کرد که به جز ساحاتی از ناحیه هشتم شهر فیض‌آباد، سایر نقاط بدخشان در دست نیروهای امنیتی قرار دارد و هیچ نقطه‌ای به دست مخالفین سقوط نکرده است.

این در حالی است که به دلیل موضوع صلح، نیروهای امنیتی اجازه حمله تهاجمی ندارند و تنها در حالت دفاع فعال به سر می‌برند، اما طالبان از این فرصت به خوبی استفاده کرده و حملات‌شان را به مواضع نیروهای امنیتی افزایش داده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.