• انتشار: 22 جولای 2019
  • ساعت: 19:28
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 36167
پرینت

حملات شبانه طالبان بر شهر فراه افزایش یافته است

در دو شب گذشته طالبان بر بخش‌های از شهر فراه و کاروان نیروهای ارتش در مسیر بزرگ‌راه این ولایت حمله کردند.

شاه‌محمود نعیمی، معاون شورای ولایتی فراه می‌گوید، در این حملات به شمول عبدالحکیم حسینی، فرماندۀ نیروهای خیزش مردمی و برادر عبدالستار حسینی عضو مجلس نماینده‌گان، ۱۳ نیروی امنیتی کشته و ۱۸ تن دیگر زخمی شده‌اند.

به گفتۀ او، طالبان شب گذشته به‌ طور هم‌زمان بر پاسگاه‌های پولیس و نیروهای خیزش مردمی در روستاهای دارآباد، حیدرقلی و سلطان می شهر فراه حمله کردند.

دو شب پیش نیز کاروان نیروهای ارتش که از ولسوالی گلستان به سمت فراه‌رود، مسیرشاه‌راه فراه در حرکت بودند با کمین طالبان روبه‌رو شدند.

هرچند طالبان مدعی شدند در این رویداد ۳۰ تن از نیروهای ارتش را کشته‌اند، اما یک منبع معتبرامنیتی که نمی‌خواهد نامش گرفته شود، می‌گوید، در این رویداد ۴ سرباز ارتش کشته و ۸ تن دیگرشان زخمی شدند.

خیرمحمد نورزی، عضو شورای ولایتی فراه با انتقاد از حکومت مرکزی می‌گوید، هرشب نیروهای امنیتی در نتیجۀ حملات طالبان بالای شهر فراه جان می‌دهند، اما حکومت این ولایت را به فراموشی سپرده است.

فعالان مدنی فراه نیز می‌گویند، شهرفراه هرشب گواه حملات تهاجمی طالبان است.

پولیس فراه حملات شب گذشته بالای بخش‌های از شهر فراه را تأیید می‌کند و می‌گوید در این رویدادها به شمول برادر عبدالستار حسینی عضو مجلس نمایندگان، ۴ تن از نیروهای امنیتی و خیزش مردمی کشته و ۳ تن دیگرشان زخمی شدند.

غلام‌محی‌الدین خیرخواه، فرماندۀ پولیس فراه می‌گوید، آنان پیش‌روی دارند و طالبان تلفات سنگینی را متقبل شده‌اند.

فراه یکی از ناامن ترین ولایت‌های حوزۀ غرب کشور به شمار می‌رود که طالبان همواره بالای پاسگاه‌های ارتش در این ولایت حمله می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.