• انتشار: 23 آوریل 2018
  • ساعت: 13:47
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 27743
پرینت
امرالله صالح:

حملات در افغانستان با نام داعش، اما توسط هسته های طالبان صورت می گیرد

امرالله صالح رئیس پیشین اداره امنیت ملی در واکنش به حمله مرگبار تروریستی بر یک مرکز ثبت نام رای دهی در غرب شهر کابل گفته است که حملات در افغانستان با نام گروه داعش، اما توسط هسته های گروه طالبان صورت می گیرد.

آقای امرالله صالح در صفحه اجتماعی اش نوشته است که اکثر حملات شهری توسط گروه داعش «تقلبی» صورت می گیرد، در حالیکه این کار هسته های طالبان است.

وی افزوده است: «هسته های خوابیده و احتیاطی طالبان و گروه حقانی که انتحاری را پرورش و نگهداری می نمایند، در برابر پول زیاد این حملات را انجام داده و می ‌گذارند داعش مسوولیت را بگیرد.»

رئیس پیشین اداره امنیت ملی علاوه کرده است که در حقیقت یک معامله تنگاتنگ در سازماندهی و انجام چنین حملات بین گروه حقانی، «آی‌ اس ‌آی» و داعش وجود دارد. در اهداف کلان، شیوه عملیات و عقبه حمایتی هیچ تفاوت میان طالب و داعش وجود ندارد.

آقای صالح می گوید که اگر مردم در جریان اعترافات و گفته های واقعی افرادی که از آدرس گروه داعش دستگیر شده اند قرار بگیرند، خواهند فهمید که اکثر این افراد در واقع اعضای فعال گروه طالبان هستند.

یک مهاجم انتحاری روز گذشته خود را در یک مرکز ثبت نام رای دهندگان در غرب شهر کابل منفجر ساخت، که دست کم ۶۹ تن شهید شده و ۱۲۰ تن دیگر زخمی شدند.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان دست داشتن جنگجویان گروهش را در این حمله تروریستی رد کرد.

خبرگزاری ایماق وابسته به گروه داعش در پیامی مسئولیت این رویداد را بر عهده گرفت، اما بسیاری ها مانند آقای صالح معتقدند که این کار داعش نبوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.