سیاستِتیتر یک

حمدالله محب پیش از فرار، یک پیام از یک شماره تلفون پاکستانی دریافت کرده بود

در بخشی از گزارش «نشریه نیویورکر» در مورد عوامل سقوط دولت پیشین در افغانستان، آمده است که پیش از آنکه اشرف غنی به همراه اعضای خانواده اش افغانستان را ترک کند، حمد الله محب مشاور امنیت ملی او یک مسج کوتاه و یک تماس از یک شماره تلفون پاکستانی دریافت می کند.

براساس گزارش، حمد الله محب حوالی ساعت یک ظهر روز یکشنبه ۲۴ اسد یک پیام کوتاه از یک شماره تلفون پاکستانی دریافت می کند؛ به دنبال آن یک تماس از همان شماره نیز دریافت میکند.

خلیل الرحمان حقانی یک تن از فرماندهان ارشد طالبان پشت خط بود و به حمد الله محب می گوید که تسلیم شود.

حمد الله محب به خلیل الرحمان حقانی در این مکالمه تلفونی می گوید که باید با یکدیگر مذاکره کنند، اما خلیل الرحمان حقانی حرفش را تکرار کرده و تلفون را قطع می کند.

بعد از آن، حمد الله محب به توماس وست که در آن موقع معاون زلمی خلیلزاد بود تماس می گیرد و از این تماس او را آگاه می سازد؛ توماس وست اما به محب می گوید که به هیچ ملاقاتی با حقانی نرود، زیرا ممکن است دام باشد.

لازم به ذکر است که نشریه نیویورکر اخیرا در گزارشی طولانی به چگونگی سقوط دولت پیشین پرداخته است.

در بخش دیگری از این گزارش گفته شده که دونالد ترامپ در زمان ریاست جمهوری اش تلاش کرده بود تا طالبان را با پول وادار به صلح کند.

ترامپ همچنین در صحبت با ملا عبدالغنی برادر (معاون فعلی رئیس الوزرای طالبان) سرسختی طالبان را ستایش کرده بود و به او وعده داده بود که با تحت فشار قرار دادن دولت غنی، زندانیان آنها را آزاد می کند.

نوشته های مشابه

۲ دیدگاه

  1. این همه اش قصه های مفت است کشور ما و ملت مارا به باداران خود فروختند تاکه این خبیث ها در دنیا وجود داشته باشند وطن ما آزاد نخواهد شد باید نسل نسل این خاینین از برده شوند نیست جز خداوندج که این خاینین و وطن فروشان را سرنگون کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا