سیاست

حمدالله محب رسانه ها را مقصر سقوط نظام عنوان کرد

حمدالله محب مشاور امنیت ملی دولت اشرف در سخنرانی جنجالی خود در اتحادیه آکسفورد در بریتانیا، رسانه ها را مقصر سقوط نظام عنوان کرد.

در حالی که شماری از افغان های مقیم بریتانیا مقابل اتحادیه آکسفورد تجمع کرده و با «خائن» خطاب کردن حمدالله محب به عنوان یکی از مسببان سقوط نظام پیشین خواهان لغو سخنرانی او بودند، محب در سخنان خود رسانه ها را مقصر سقوط نظام عنوان کرد.

همچنین هزاران تن با امضای یک نامه آنلاین از این مجمع خواسته بودند به حمدالله محب فرصت سخنرانی ندهد.

اتحادیه آکسفورد اما این درخواست را رد کرد و به وی فرصت سخنرانی داد.

حمدالله محب در بخشی از سخنان خود از رسانه ها به عنوان یکی از عاملین سقوط نظام یاد کرد و گفت که تبلیغات رسانه ها روحیه ارتش افغانستان را در مقابل جنگجویان طالبان تضعیف کرده بود.

وی مشخصا از طلوع نیوز نام برد و گفت: «وقتی طلوع نیوز گزارش‌های پی هم نشر می‌کرد که ارتش افغانستان ناتوان است و طالبان پیشرفت می کنند و نقاط ضعف در ارتش افغانستان وجود دارد و هیچ ضعفی در طالبان نیست… فکر می کنید اردوی افغانستان این را به نفع خود می‌دانست، کاملا نی.»

حمدالله محب از سوی اکثریت شهروندان افغانستان متهم است که با همکاری اشرف غنی رئیس جمهور پیشین زمینه تسلیم کشور به طالبان را فراهم ساخت.

اتحادیه آکسفورد یکی از قدیمی ترین و معتبرترین اتحادیه های دانشگاهی در انگلستان است که هراز چندگاهی از شخصیت‌های برجسته و مهم جهان برای سخنرانی میزبانی می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا