برگزیده هاسیاست

حمدالله محب: امرالله صالح معلومات و مشورت های نادرست به اشرف غنی می داد

حمدالله محب مشاور امنیت ملی دولت اشرف غنی در تازه ترین گفتگوی رسانه ای خویش ضمن عذرخواهی از مردم افغانستان بابت نقشی که در سقوط نظام داشته، امرالله صالح معاون نخست دولت پیشین را متهم کرد که اطلاعات و مشورت های نادرست به اشرف غنی می داده است.

حمدالله محب در بخشی از گفتگویش با بی بی سی جهانی برای نخستین بار از اختلافاتش با امرالله صالح سخن گفت و افزود که امرالله صالح در زمان تصدی معاونیت اول ریاست جمهوری اطلاعات و مشورت های نادرست می داده است.

وی در پاسخ به این پرسش که مهمترین اشتباهش چه بوده است، گفت که پس از بالا گرفتن اختلافات با امرالله صالح «یا باید استعفا می دادم یا باید فشار را بر او افزایش می دادم تا نظریات خود را تغییر می‌داد.»

او گفت: «یک موضوع که مرا بسیار ناراحت می‌کند این است در وضعیتی که جنگ جریان داشت، میان اداره های ما تقابل ایجاد شده بود. معاون اول هم به بخش امنیتی علاقه داشت و متاسفانه معلوماتی که ما به رئیس جمهوری می دادیم و معلوماتی که از سوی معاون اول داده می شد، بسیار تفاوت داشت. بیشتر معلومات او با واقعیت‌ها هماهنگی نداشت.»

حمدالله محب همچنین در بخشی دیگر به زبان های فارسی و پشتو خطاب به مردم افغانستان گفت که مسئولیت سهم خود از سقوط نظام را می پذیرد و بابت آن عذرخواهی می کند.

وی گفت: «هر موردی که مربوط به ناکامی من باشد، مسئولیت کامل آن را برعهده می گیرم و به خاطر آن عذرخواهی می کنم و امیدوارم که هر کسی که مسئولیتی داشته بیاید و توضیح بدهد.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا