• انتشار: 29 نوامبر 2018
  • ساعت: 13:47
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 30786
پرینت
در دیدار با اشرف غنی مطرح شد

حمایت بریتانیا و آلمان از روند صلح افغانستان

نمایندگان کشورهای بریتانیا و آلمان در دیدارهای جداگانه با رئیس جمهور غنی در حاشیه نشست ژنو، حمایت و همکاری‌های خود را در بخش فنی روند صلح افغانستان اعلام کردند.

به گزارش رها، محمد اشرف غنی رئیس جمهور در سومین روز سفرش به سویس، عصر روز گذشته گاریت بیلی نمایندۀ خاص بریتانیا برای افغانستان و پاکستان را به حضور پذیرفت.

در این دیدار که در اقامتگاه رئیس جمهور انجام شد، هر دو جانب در مورد همکاری های دو جانبه، امنیت، مذاکرات صلح بین الافغانی، انتخابات، اصلاحات و مبارزه علیه فساد بحث و تبادل نظر کردند.

نمایندۀ خاص بریتانیا برای افغانستان و پاکستان ضمن اینکه از تداوم همکاری های کشورش به حکومت و مردم افغانستان در عرصه های مختلف اطمینان داد، حمایت های بریتانیا را از مذاکرات صلح بین الافغانی تحت رهبری و مالکیت افغانستانی‌ها و برگزاری انتخابات ابراز کرد و از هر گونه همکاری فنی در این عرصه ها اطمینان داد.

در مقابل، رئیس جمهور غنی به نمایندگی از حکومت و مردم افغانستان از همکاری های بریتانیا به افغانستان طی سال های گذشته قدردانی کرده، گفت که صلح پایدار خواست اساسی مردم ماست، حکومت با تلاش های عملی، زمینه و شرایط را برای صلح فراهم کرده است. وی همکاری منطقه و جهان را در این عرصه مفید دانست.

همچنین  “هایکو ماس” وزیر خارجه آلمان در دیدار با محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان گفت که کشورش به عنوان یک شریک استراتیژیک بین الملی افغانستان می‌باشد. او ضمن حمایت از روند صلح افغانستان به رهبری و مالکیت افغانستانی‌ها تأکید کرد که آلمان برای هرنوع همکاری فنی در روند صلح افغانستان آماده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.