برگزیده هابین المللسیاست

حمایت امارات متحده عربی از مذاکرات صلح افغانستان

به گزارش رها، وزارت خارجه امارت متحده عربی با نشر خبرنامه ای از دیدار شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان با زلمی خلیل زاد نماینده ویژه امریکا در روند صلح افغانستان خبر داده است.

براساس این خبرنامه، وزیر امور خارجه امارات متحده تلاش‌هایش برای کمک به بازگرداندن امنیت، ثبات و صلح در افغانستان را تأیید کرد.

شیخ عبدالله بن زاید آل‌نهیان گفت، امارات متحده عربی همواره از روند صلح افغانستان حمایت کرده و خواهان تقویت صلح و ثبات در سراسر جهان است.

در همین حال، زلمی خلیلزاد نماینده ویژه ایالات متحده برای صلح افغانستان تلاش‌های انسان‌دوستانه امارات در حمایت از مردم افغانستان را ستود.

حدود پنج ماه قبل، چهار کشور افغانستان، امریکا، عربستان سعودی و امارات متحده عربی نشستی را برای صلح در ابوظبی برگزار کردند که در این نشست دربارۀ روند صلح افغانستان، مبارزه با «تروریسم» و همکاری‌های منطقه‎یی بحث شد.

قابل ذکر است که امارات متحده عرب یکی از کشورهای کمک کننده افغانستان شمرده می‌شود، همچنان این کشور قرار است نیروهای ویژه برای افغانستان بفرستد.

ارگ ریاست جمهوری افغانستان ۶ ژوئن ۲۰۱۸ اعلام کرد که قرار است نیروهای ویژه امارات متحده عربی، در چوکات مأموریت حمایت قاطع به هدف آموزش، مشوره‌دهی و حمایت نیروهای امنیتی به افغانستان اعزام شوند.

گفتنی است امارات متحده عربی یکی از سه کشوری بود که امارت اسلامی طالبان را در افغانستان به رسمیت شناخته بود و یکی از حامیان این گروه به شمار می رفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا