• انتشار: 27 آگوست 2020
  • ساعت: 16:40
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 47844
پرینت
چهره های سیاسی که تهدید به مرگ شده بودند به غنی نامه نوشتند

حلقه ای در درون حکومت تلاش دارد صدای مخالفان را خفه کند

رحمت‌الله نبیل، حضرت عمر زاخیلوال، حکمت خلیل کرزی، عبدالکریم خرم، سید محمد اکر آغا، دانش کروخیل، آصف آشنا و فیض محمد زلاند کسانی هستند که به پای نامه ارسالی به رئیس جمهور غنی را امضا کرده اند.

شماری از چهره‌های سیاسی کشور که در تاریخ ۲۰ اگست از طریق یک نامه‌ تهدید به مرگ شده بودند به رییس جمهور غنی نامه‌ای فرستاده و خواهان تحقیق در رابطه به این موضوع شده اند.

آن‌ها در نامه‌ای که یک کاپی آن در دسترس رسانه‌ها قرار گرفته گفته اند به تازگی یک حلقه‌ در درون حکومت به رهبری معاون رییس جمهور و معاون امنیت ملی ایجاد شده و در تلاش است تا از طریق تهدیدات صدای آنان را خاموش بسازد.

رحمت‌الله نبیل، حضرت عمر زاخیلوال، حکمت خلیل کرزی، عبدالکریم خرم، سید محمد اکر آغا، دانش کروخیل، آصف آشنا و فیض محمد زلاند کسانی اند که به پای این نامه امضا کرده اند.

این چهره های سیاسی از رییس جمهور غنی خواسته اند آن عده از مقامات بلند پایه دولتی که بر آنان شک وجود دارد، از وظایف ‌شان برکنار و به نهادهای عدلی و قضایی معرفی شوند.

در این نامه آمده است: «آن عده از مقام‌های بلندرتبه‌ی دولتی که بر آنان شک وجود دارد، از وظایف‌شان برکنار و به نهادهای عدلی و قضایی معرفی شوند.»

آنان ادعا کرد اند یک نامه‌ی تهدیدآمیز را به نام طالبان دریافت کرده‌اند، اما معلومات آن‌ها نشان می‌دهد که این نامه از آدرس جعلی و از سوی حلقه‌ای در داخل حکومت برای آنان فرستاده شده است.

این چهره‌های برجسته‌ی کشور ضمن ابراز نگرانی از ترور منتقدان دولت و فعالان رسانه‌ای و سیاسی خطاب به رییس جمهور گفته اند در مورد هر رویداد ترور که بر ادارات دولتی، مقام‌ها و کارمندان بلند پایه حکومتی شک وجود داشته باشد، مسوولیت آن به دوش شما است.

این در حالی است که رحمت‌الله نبیل، حضرت عمر زاخیلوال و کریم امین در دیدار با عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه ملی و حامد کرزی، رییس‌جمهور پیشین نگرانی‌های‌شان در رابطه به تهدید شدن از طریق یک نامه شریک کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.