• انتشار: ۱۶ حوت ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۵:۰۹
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 32971
پرینت
محمد محقق:

حلقه‌های فوق سری حکومت، داعش را چون «بچه پیشک» به این طرف و آن طرف منتقل می‌کند

استاد محمد محقق، معاون دوم رئیس اجرایی حکومت و رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان، حکومت را به تبانی با داعش در حمله امروز پنج‌شنبه به محفل گرامیداشت از ۲۴ مین سالگرد شهادت استاد عبدالعلی مزاری در غرب کابل متهم کرده می‌گوید حکومت داعش را همچون بچه پیشک به این طرف و آن طرف منتقل می‌کند.

آقای محقق در کنفرانس خبری خود پس از حمله به شرکت‌کنندگان محفل تجلیل از سالگرد شهادت استاد مزاری، به رسانه‌ها گفت دشمنان به اطمینان کامل نیم ساعت به حملات موشکی خود ادامه دادند، مهاجمان انگار به یک دپو(انبار) موشک دسترسی داشتند واین به طور جدی قابل ملاحظه است.

آقای محقق تأکید کرد در این حمله ضعف حکومت در تأمین امنیت شهروندان و تبانی حکومت با داعش به خوبی نمایان شد.

رهبر حزب وحدت مردم افغانستان گفت: «حکومت از داعش برای سرکوبی رقبای سیاسی خود استفاده می‌کند.»

آقای محقق افزود محفل امروز در مصلای شهید مزاری یک گردهمایی سرنوشت ساز بود و قرار بود جهت‌گیری سیاسی ملت را تعیین کند، مردم آمده بودند در مورد راه حل‌های مسائل کلان سیاسی کشور بشنوند.

آقای محقق گفت حکومت با استفاده از حلقه‌های فوق سری خود در طراحی اینچنین حملاتی قصد دارد فضای دموکراسی را آلوده کند.

محقق گفت: «از زمانیکه که تیم انتخاباتی صلح و اعتدال شکل گرفته، حکومت در فکر از هم پاشاندن این تیم است؛ پس گرفتن تجهیزات جنگی از طرفداران برجسته این تیم، برکناری حامیان تیم صلح و اعتدال از پست‌های کلان حکومتی، فعال‌سازی فیس‌بوک‌های مستعار و باطل کردن آراء هزاره‌ها مواردی است که دشمنی حکومت با تیم صلح و اعتدال را نشان می‌دهد.»

گفتنی است در حملات پی در پی مهاجمان به مصلای شهید مزاری در غرب کابل بیش از پانزده تن کشته و زخمی شدند؛ بیشتر زخمی‌ها افراد ملکی ساکن اطراف مصلای شهید مزاری در منطقه دشت برچی کابل می‌باشند.

در محفل گرامیداشت از ۲۴ مین سالگرد شهادت استاد مزاری در کابل شخصیت‌های مهمی چون حامد کرزی، دکتر عبدالله عبدالله، یونس قانونی، فرزند صبغت‌الله مجددی و حنیف اتمر حضور داشتند.

قابل ذکر است اختلاف اصلی حکومت با تیم صلح و اعتدال روی تشکیل دولت موقت می‌باشد.

تیم صلح و اعتدال طرفدار تشکیل دولت موقت برای شریک ساختن طالبان در قدرت سیاسی می‌باشند در حالیکه حکومت بر برگزاری انتخابات در موعد مقرر تأکید دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.