سیاست

حقانی در دیدار با نماینده اروپا: جهان از هیچ گروه مسلحی در افغانستان حمایت نکند

سراج الدین حقانی در دیدار با توماس نیکلسون نماینده ویژه اتحادیه اروپا برای افغانستان گفته است که امارت اسلامی از جهان می خواهد از هیچ گروه مسلحی در افغانستان حمایت نکند.

وزارت امور داخله طالبان با نشر خبرنامه ای نوشته است که آقای حقانی سرپرست این وزارت به توماس نیکلسون وعده سپرد که از خاک افغانستان منافع کشوری تهدید نگردد و در مقابل امارت اسلامی از جهان می خواهد که از هیچ گروه مسلحی حمایت نکند.

ظاهرا اشاره آقای حقانی از گروه های مسلح، «جبهه مقاومت ملی» به رهبری احمد مسعود است که برخی سران این جبهه هر از گاهی دیدارهایی با برخی چهره های سیاسی ارشد کشورهای اروپایی دارند.

از سویی براساس گزارش ها و منابع مردمی، جبهه مقاومت و چند جبهه مسلح دیگر حملات ضد طالبانی خود را طی چند روز گذشته علیه مواضع طالبان افزایش داده اند.

سراج الدین حقانی در دیدارش با نماینده اتحادیه اروپا برای افغانستان گفت که امارت اسلامی طالبان در موافقت با پیمان دوحه با امریکا اجازه نخواهد داد که از خاک افغانستان علیه کشوری تهدید صورت بگیرد.

براساس خبرنامه مذکور، آقای نیکلسون در این دیدار گفته است که امنیت افغانستان برای امنیت منطقه و جهان بسیار حائز اهمیت است و وعده سپرده که از هیچ گروه مسلحی در افغانستان حمایت نمی کند.

از طرفی توماس نیکلسون در صحفه توییترش با باز نشر خبرنامه وزارت امور داخله طالبان نوشته است که در این دیدار وی همچنین نسبت به باز نشدن مکاتب دخترانه پس از نوروز ابراز ناامیدی و تعجب کرده و سراج الدین حقانی به وی وعده سپرده که این موضوع طی هفته های پیش رو حل خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا