برگزیده هاسیاست

حقانی: به موضوع داعش رسیدگی می کنیم/ ۹۰ فیصد مشکلات افغانستان حل شد

انس حقانی فرزند جلال الدین حقانی رهبر شبکه حقانی و یکی از سران ارشد طالبان گفته است هم اکنون زمان آن رسیده که طالبان بخششند و اتحاد دوباره ایجاد کنند.

آقای انس حقانی در پاسخ به پرسشی در این خصوص که چهار برادر خود را در جنگ از دست داده و سال ها در زندان نیروهای آمریکایی و افغانستان بوده است، آیا همچنان تمایل به بخشش دارد، به شبکه «تی آر تی» ترکیه گفت اکنون زمان آن رسیده که طالبان بخشش کنند و اتحاد دوباره برای بازسازی افغانستان ایجاد کنند.  

وی گفت: “طی دو دهه گذشته، مردمان بسیاری مانند من متحمل رنج و شکنجه از جنگ توسط نیروهای آمریکایی و دولت پیشین افغانستان شدند.”

حقانی افزود: “آنها مرا پنج سال زندانی کردند. چهار سال آن را در زندان انفرادی بسر بردم. آنها مرا به لحاظ روانی شکنجه می دادند.”

وی اما علاوه کرد: می دانم که اتفاقات بدی در گذشته  افتاده است، اما هم اکنون فرصتی برای بازسازی و اتحاد دوباره داریم.”

انس حقانی همچنین به موضوع گروه داعش پرداخت و گفت ۹۰ فیصد مشکلات افغانستان هم اکنون حل شده است و به زودی طالبان با سازندگان گروه داعش مانند باقی مسایل رسیدگی خواهد کرد.

او گفت: “هنوز بسیاری از کشورها هستند که نمی خواهند جنگ در افغانستان خاتمه یابد. بخاطر همین گروه داعش را ساخته اند و تلاش دارند جنگ نیابتی شان را در افغانستان طولانی سازند.”

حقانی تاکید کرد: “آنها (داعش) ممکن حملاتی را ایجاد کنند و سبب وحشت مردم شوند، اما رسیدگی خواهیم کرد، درست مانند دیگر مسایل بزرگتری که رسیدگی کردیم که سبب ختم اشغال افغانستان شد.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا