اجتماعی

حضور گروه تروریستی داعش؛ تنها نگرانی مردم هرات

احمد علی جبرئیلی رییس اجرایی این مدرسه دینی و نماینده پیشین مردم هرات در پارلمان کشور به خلیل عثمان رییس یوناما در غرب کشور گفت “یکی از مشکلات مردم در این نقطه از کشور حضور گروه تروریستی نو ظهوری به نام” داعش “می باشد.”

وی گفت این گروه تحت نام اسلام “پرچم” خود را بلند کرده است، اما بر خلاف آیین اسلام و شریعت قرآن عمل می کند.

آقای جبرئیلی علاوه کرد که گروه تروریستی داعش گروهی دست نشانده است که از سوی کشورهای مغرض به دین اسلام هدف قرار گرفته است.

وی گفت این کشورها در تلاش این هستند، تا مشکلات جهان اسلام را بیشتر کرده و مسلمین را به سوی بد نامی بکشانند.

به گفته او سازمان‌هایی که این “گروه تروریستی” را ایجاد کرده اند، می خواهند تا این گروه را وارد افغانستان کنند و به مردم جهان نشان دهند که اسلام یعنی آدم کشتن، قتل و قتال، خونریزی و… میباشد.

آقای جبرئیلی همچنین افزود که برخی زمزمه هایی وجود دارد که هم اکنون گروه تروریستی داعش به ولایت هرات نفوذ کرده و در این ولایت فعالیت دارند.

آقای جبرئیلی در گوشه ای دیگر از حرف هایش گفت مذهب اهل “تسنن و تشیع” هیچ اختلافی با یکدیگر در افغانستان و به ویژه ولایت هرات ندارند و این موضوع موجب وحدت و همدلی بیشتر بین این دو مذهب شده است.

خلیل عثمان رییس یوناما در غرب افغانستان نیز گفت یکی از برنامه‌های مطلوب در راستای پیشرفت و ترقی در هر کشور وحدت و اخوت بین اقشار جامعه میباشد.

او افزود اداره یوناما در این حوزه افغانستان در تلاش بوده تا بتواند چالش‌هایی که بین اقشار جامعه میباشد برطرف کرده و راه حل‌ های مفیدی را اتخاذ کند.

قابل یادآوریست دیدار رییس یوناما در غرب افغانستان برای چندمین بار است که با مسئولان مدرسه علمیه صادقیه ولایت هرات صورت می گیرد و روی پیرامون موضوعات مختلف جامعه به گفتگو می پردازند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا