• انتشار: ۲۵ میزان ۱۳۹۴
  • ساعت: ۲۰:۲۷
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 3556
پرینت
حامد کرزی:

حضور نیروهای خارجی در کشور جنگ را تشدید کرده است

حامد کرزی رئیس جمهور پیشین افغانستان از تصمیم تازه آمریکا مبنی بر ادامه حضور نظامی این کشور در افغانستان تا سال ۲۰۱۷ انتقاده کرده و می گوید حضور نیروهای خارجی جنگ را تشدید کرده است.

حامد کرزی در بیانیه ای گفت حضور نیروهای خارجی در کشور به خروج تروریزم از کشور کمک نکرده و بلکه به مشکلات داخلی افغانستان نیز افزوده است.

آقای کرزی گفت “مردم افغانستان شاهد حضور ۱۴ ساله نیروهای خارجی در کشور بوده اند و امیداور بودند که صلح در کشور برقرار شود و تروریزم از کشور ریشه کن شود، اما این اتفاق نیفتاد. در عوض، جنگ در کشور بیشتر شده است. ”

وی با اشاره به پیمان امنیتی امضاء شده میان آمریکا و افغانستان افزود که امضای این پیمان امنیتی به تامین امنیت در کشور کمکی نکرده، اما در عوض جنگ را تشدید کرده است. “هم اکنون در ولایاتی جنگ است که پیش از این از جمله ولایات امن کشور محسوب می شدند.”

رئیس جمهور پیشین کشور همچنین گفت تلاش طالبان برای کشاندن جنگ به ولسوالی ها و دیگر ولایات، این فرصت را برای نیروهای خارجی فراهم کرده تا حضور خود را تمدید کنند.

حامد کرزی گفت “مردم افغانستان در صورتی حضور نیروهای خارجی را قبول می کنند، که آنها تروریزم را از کشور ریشه کن کنند، به جنگ خاتمه دهند، صلح دایمی در کشور برقرار کنند، از اتحاد ملی افغانستان حمایت کنند و به حاکمیت ملی افغانستان احترام بگذارند.”

 

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.