سیاستِتیتر یک

حشمت غنی: با بعضی حلقات برای بازگشت اشرف غنی به افغانستان در تماس هستم

حشمت غنی احمدزی برادر اشرف غنی رئیس جمهور پیشین کشور می گوید که با برخی حلقات در تماس است تا زمینه بازگشت اشرف غنی به افغانستان فراهم گردد.

حشمت غنی احمدزی در صحبت با دویچه له آلمان گفته است که اگر حضور اشرف غنی در افغانستان موثر واقع گردد، او حاضر است به کشور برگردد.

وی گفت: «با بعضی حلقات در صحبت هستیم. بیشتر صحبت ها را خودم انجام می دهم. در این هیچ شکی نیست که اگر بازگشت او موثر واقع شود، او حاضر است برگردد.»

برادر رئیس جمهور فراری افغانستان افزود که در عین حال مسایلی وجود دارد که قبل از بازگشت اشرف غنی به کابل باید حل گردند.

گمانه های بازگشت اشرف غنی به افغانستان و سخنان اخیر برادرش در این خصوص پس از آن مطرح گردید که بسیاری ها بازگشت چندی پیش عبدالسلام رحیمی نماینده خاص حکومت اشرف غنی در امور صلح به افغانستان و دیدار با مقام های ارشد طالبان را بخشی از تلاش های حلقات نزدیک به اشرف غنی برای بازگشت به افغانستان عنوان کردند.  

عبدالسلام رحیمی هفته گذشته به کابل بازگشت و با امیرخان متقی سرپرست وزارت خارجه و سراج الدین حقانی سرپرست وزارت داخله طالبان دیدار کرد.

گفتنی است که امارت اسلامی از زمان حاکمیت در افغانستان همواره اعلام کرده اند که تمامی شهروندان افغانستان می توانند به کشور بازگردند اما توقع مقام و منصب نداشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا