• انتشار: 4 ژوئن 2017
  • ساعت: 11:47
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 21340
پرینت

حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان، مردم را به بردباری و تآمل دعوت کرد

مسئولان حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان به دنبال حادثه چهارشنبه خونین ١٠ جوزاى کابل و حوادث متعاقب آن از مردم و سیاستمداران خواست که در پیوند به قضیه های اخیر از بردباری و تامل کار بگیرند.

این حزب با نشر اعلامیه ای نوشته است که حوادث اخیر یک بار دیگر نشان داد که کشور در معرض تهدیدات جدی قرار داشته و ثبات سیاسی و امنیت عمومی کشور در معرض خطر جدی قرارگرفته است و این امر ایجاب این را می کند که جوانب سیاسی داخل نظام با هوشیاری و مسئولیت بیشتری با قضایای کشور برخورد نموده امنیت و وحدت ملى را حفظ نمایند .

حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان، ضمن تقبیح حرکت تروریستی و حرمت شکنانۀ روز چهار شنبه که سبب شهادت و جراحت جمعی زیادی از مردم ملکی و بی گناه گردید و حمله کور و بد اندیشانه در جریان مراسم خاکسپاری، از تمامی جوانب و جهات سیاسی می خواهد که با درک حساسیت اوضاع کنونی، راه همکاری و همسویی را مد نظر قرار داده و در عبور کشور از بحران دشوار و فرسایندۀ کنونی، مردم افغانستان را یاری رسانند.

حزب وحدت در اعلامیه خود نوشته است که احترام به قانون و رعایت نظم و نیز آزادی های مدنی شهروندان دو مقوله ایست که به هیچ وجه قابل اغماض نیست. حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان، از رهبری دولت وحدت ملی، اخصا نهادهای امنیتی می خواهد که حداکثر تلاش های خود را در راستای تأمین امنیت و حفظ حقوق مدنی و قانونی شهروندان به کار بگیرند.

گفتنی است که از روز گذشته تاکنون تعدادی از چهره های مطرح سیاسی و جناح های همسو با دولت ضمن نکوهش رویدادهای اخیر از مردم خواسته اند که با رویدادهای اخیر به صورت هوشیارانه عمل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.