اجتماعی

«حزب دموکرات نو» کانادا خواهان شفاف سازی روند پذیرش پناهجویان افغان به این کشور شد

«جینی کوان» رئیس جرگه حزب دموکراتیک نو کانادا می گوید که از دولت این کشور خواهان پاسخ فوری درباره سرنوشت دوسیه ۲۹۰۰ درخواست ثبت و تایید شده از سوی پناهجویان افغان همکار با نیروهای کانادایی برای اسکان مجدد در این کشور است.

خانم کوان می افزاید که آقای «شان فریزر» وزیر مهاجرت دولت کانادا باید فورا پاسخ دهد که چرا دوسیه مهاجرتی ۲۹۰۰ پناهجوی افغان همکار با نظامیان و دولت کانادا در افغانستان علیرغم بررسی و تایید هنوز پذیرش نشده است.

جنرال «واین آییر» یک مقام ارشد در وزارت دفاع کانادا روز دوشنبه هفته جاری به اعضای پارلمان این کشور گفت که این وزارت اسناد ۳۸۰۰ تن از افغان هایی که به عنوان ترجمان و یا دیگر مشاغل از ماموریت کانادا در افغانستان حمایت کرده اند را تایید کرده، اما دولت کانادا تنها دوسیه ۹۰۰ تن از این افراد را پذیرش کرده و آنها موفق به ورود به کانادا شده اند.

قابل ذکر است که دولت کانادا متعهد شده است که به ۱۸ هزار تن از افغان ها و خانواده هایشان که از ماموریت کانادا در افغانستان حمایت کرده اند اقامت دایم این کشور را بدهد.

در همین حال، خانم کوان می گوید که مصمم است این موضوع را با دولت این کشور به جدیت پیگیری کند، زیرا به گفته ی او هر روزی که می گذرد جان این افراد تحت حاکمیت طالبان در خطر است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا