• انتشار: 15 دسامبر 2019
  • ساعت: 12:34
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 39990
پرینت

حزب جنبش خواهان وساطت بین نیروهای امنیتی و قیصاری شد

حزب جنبش اسلامی افغانستان اعلام کردآماده است در مورد قضیه پیش آمده بین نظام‌الدین قیصاری و نیروهای امنیتی در شهر مزار شریف وساطت کند.

شیر احمد ته‌ینچ گفت مشکل پیش آمده در شهر مزار شریف از راه نظامی نه بلکه از طریق گفتگو باید حل شود.

آقای ته‌ینچ گفته:”رهبری جنبش ملی اسلامی افغانستان آماده است تا در مورد قضیه پیش آمده بین نظام‌الدین قیصاری و نیرو های امنیتی در مزار شریف وساطت کند و موضوع از راه نظامی نه بلکه از طریق گفتگو حل شود”.

گفتنی است که نیروهای امنیتی از شب گذشته بدین سو اقامتگاه نظام‌الدین قیصاری در شهر مزار شریف را محاصره کرده و خواهان بازداشت او هستند. اما قیصاری مقاومت کرده و درگیری بین محافظان او و نیروهای امنیتی تاکنون ادامه دارد.

اقدام حکومت برای بازداشت قیصاری با واکنش تند عنایت‌الله بابر فرهمند معاون ستاد انتخاباتی داکتر عبدالله عبدالله و از افراد نزدیک به جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری نیز روبرو شده است.

آقای فرهمند، اقدام حکومت برای بازداشت نظام‌الدین قیصاری را سیاست ضد تباری خوانده و گفته قیصاری را فریب دادند و حال می‌خواهند او را بکشند.

گفتنی است نظام‌الدین قیصاری فرمانده پیشین نیروهای خیزش مردمی در ولسوالی قیصار ولایت فاریاب، یک سال پیش در شهر میمنه مرکز ولایت فاریاب توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به کابل انتقال داد شد و نزدیک به شش ماه در بند امنیت ملی به سر می‌برد. او متهم به زورگویی، قتل و غارت شده بود.

قیصاری چند ماه پیش و با نزدیک شدن انتخابات ریاست جمهوری آزاد شد و دلیل آزادی او نیز تاهنوز مشخص نشده است.

او پس از رهایی خودش را رهبر حزب جنبش ملی افغانستان که رهبری آن را جنرال عبدالرشید دوستم به عهده دارد اعلام کرد و بارها در کاروزارهای انتخاباتی به شدت به جنرال دوستم تاخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.