• انتشار: 5 ژوئن 2017
  • ساعت: 12:55
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 21376
پرینت

حزب جمعیت خواهان برکناری حنیف اتمر شد

سران حزب جمعیت اسلامی خواستار برکناری حنیف اتمر مشاور امنیت ملی و سران نهادهای امنیتی و تقرر افراد شایسته به جاى آنان شدند.

صلاح الدین ربانی، رئیس حزب جمعیت اسلامی امروز دوشنبه در نشستی خبری در کابل موقف خود را در برابر حادثه های اخیر اعلام کرد و خواهان برکناری حنیف اتمر شد.

این نشست که با حضور سران حزب برگزار شده بود سه خواست مشخص را اعلام کرد که برکناری حنیف اتمر، پیگری شفاف حوادث خونین روزهای جمعه، شنبه و چهارشنبه و به دادگاه کشاندن عاملان آن و تطبیق کامل موافقت نامه حکومت وحدت ملی بود.

در این نشست آقای ربانی یک بار دیگر اظهار امیدواری کرد که عبدالله عبدالله از موقف حزب جمعیت حمایت و پشتیبانی کند.

روز گذشته نیز شماری از نمایندگان جمعیت در دیدار با عبدالله عبدالله از او خواسته بودند مشخص کند که در کنار “مردم” می‌ماند و یا کنار “کسانی که مردم بی‌گناه را به گلوله بستند.”

تاکنون عبدالله عبدالله به این گفته واکنش مستقیم نشان نداده است اما برخی از افراد نزدیک و سخنگویانش اظهارات نامشخصی را مطرح کرده اند.

این کنش ها در پی کشتن شدن ۵ تن در تظاهرات روز جمعه و حمله سه فرد انتحاری در مراسم خاک سپاری فرزند معاون مجلس سنا صورت گرفت.

پیش از این نیز عطامحمد نور در صفحه‌ی اجتماعی خود نوشته بود: “حمله‌ی روز پسین، حمله به یک جریان مشخص سیاسی است که گمانه‌ها بر دست داشتن حلقات درون نظامی در طرح این حمله را بیشتر می‌سازد، وقتی فرمانده گارنیزیون از تهدید آگاهی دارد آیا دولت با این همه ساز و کار، توان تامین امنیت یک ساحه کوچک را ندارد؟.”

صلاح الدین ربانی در نشست امروز نیز خاطر نشان کرد که ناکامی سران نهادهای امنیتی ثابت شده است و باید برکنار شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.