اجتماعیسیاست

حزب جمعیت اسلامی به اعدام یکی از عاملان ترور ربانی اعتراض کرد

مقام های کنونی حزب با انتقاد از اعدام یکی از عوامل ترور ربانی می گوید که باید این شخص جهت تحقیقات بیشتر و پیدا شدن سرنخ اعدام نمی شد.

در اعلامیه ای که این حزب دیروز منتشر کرد آمده است: “فرد انتحاری که به‌وسیلۀ حمیدالله ‌نام به کابل انتقال داده شده بود، چند روز را در یکی از مهمانخانه‌های حکومت سپری کرد و در نهایت به منزل استاد شهید انتقال داده شد و سبب شهادت رهبر جهاد و مقاومت مردم افغانستان گردید که هرکدام از این مراحل، تحقیقات همه‌جانبه را لازم داشت و دارد.”

حزب جمعیت اسلامی همچنان گفته است که حمیدالله نام عامل انتقال فرد انتحاری از ولایت قندهار به کابل بود و به یقین رازهای زیادی از این حادثۀ ” المناک” را با خود داشت.

دو روز پیش، ریاست جمهوری اعلام کرد که بنا بر درخواست مکرر خانواده های قربانیان، شش طراح حملات تروریست در زندان پلچرخی اعدام شده است.

در اعلامیه آمده است که این حزب و خانواده برهان الدین ربانی در جریان تطبیق حکم اعدام حمیدالله قرار نگرفته اند.

برخی از اعضای بلند پایه حزب جمعیت اسلامی بارها گفته بودند که در ترور ربانی افرادی در داخل حکومت نیز دست دارند.

ربانی در سال ۱۳۹۰ در یک حمله انتحاری در خانه‌اش در وزیر اکبرخان کابل کشته شد

این حزب یک بار دیگر تاکید کرده است که عاملان ترور های زنجیره ای اعضای بلند پایه این حزب باید مورد بررسی و پیگرد قانونی قرار بگیرند.

در اعلامیه منتشر شده این حزب از اینکه حکومت قبلی و دولت وحدت ملی اقدامی در زمینه پیگیری و بررسی پرونده های ترور سکوت کرده اند، به شدت انتقاد شده است.

این حزب هشدار داده است که مبهم ماندن این پرونده ها و عدم شناسایی عاملان ترورهای زنجیره ای، زمینه جنایات بیشتر را برای دشمنان مردم افغانستان فراهم می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا