• انتشار: 23 نوامبر 2015
  • ساعت: 15:49
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 4568
پرینت
عبدالله عبدالله:

حزب التحریر، یک حزب تروریستی است

عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی گفت که حزب التحریر، یک حزب تروریستی است و به صورت غیر رسمی فعالیت می کند.

آقای عبدالله افزود که این حزب زمانی طولانی است که در کشور فعالیت کرده است، از چشم نیروهای امنیتی دور نبوده ولی توجهی به فعالیت هایش صورت نگرفته است.

حزب التحریر، مدت طولانی می شود که در دانشگاه ها و برخی از مکان های عمومی فعالیت دارد و در بعضی از مواقع نیز اعلامیه هایی را منتشر می کند. بخش اینترنتی حزب به زبان های فارسی و پشتو نشرات دارد و افغانستان را یک ولایت خود خطاب کرده است.

حزب التحریر تشکیل خلافت در سراسر جهان اسلام را هدف خود و هر یک از کشورهای اسلامی را ولایتی از این خلافت با مرکزیت سرزمین‌های عربی می‌داند.

رئیس اجرایی حکومت که در نشست شورای وزیران گپ می زد، گفت: این حزب سیاسی نیست و مربوط به سازمان های تروریستی است که از آزادی بیان در کشور سوء استفاده می کند.

آقای عبدالله افزود، این حزب با سوء استفاده از آزادی بیان در کشور درصدد است که اهداف تروریستی خود را پیش ببرد و نسل جوان و مردم را به فعالیت های تروریستی تشویق کند.

گفتنی است که این حزب را شیخ تقی‌الدین، روحانی فلسطینی در ۱۹۵۳ تاسیس کرد و حالا اعضای آن مدعی هستند که در ۴۵ کشور فعالیت دارند.

شاخه افغانستان حزب‌التحریر دو سال پس از فروپاشی رژیم طالبان، فعالیت‌های خود را به صورت غیرقانونی در سال ۲۰۰۳ آغاز کرد و عمدتاً در میان دانشگاهیان و فرهنگیان به تبلیغ و عضوگیری پرداخت.

یک عضو این گروه در ۲۳ مه سال ۲۰۱۱ به بخش افغانستان بی‌بی‌سی گفته بود که این سازمان در این کشور به صورت گسترده‌ای فعالیت و در بیشتر ولایات عضو دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.