• انتشار: 5 سپتامبر 2018
  • ساعت: 14:34
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 29075
پرینت

حزب اسلامی با تشکیل حکومت موقت مخالفت کرد

حزب اسلامی اعلام کرد که به جای تشکیل حکومت موقت، باید حکومت وحدت ملی را برای اصلاح نظام انتخاباتی تحت فشار قرار داد.

«همایون جریر» عضو شورای رهبری حزب اسلامی گفت که بحث ایجاد حکومت موقت را ما طرحی غیر کاربردی و غیر مفید می‌دانیم و حزب اسلامی به هیچ عنوان از حکومت موقت حمایت نخواهد کرد.

پیش از این «انوارالحق احدی» رئیس جبهه نوین ملی افغانستان و از اعضای ائتلاف بزرگ ملی نیز به روزنامه «ویسا» گفته بود که احزاب سیاسی طرح حکومت موقت، برگزاری لویه جرگه و کنفرانس سوم بن را به عنوان جایگزینی برای برگزاری انتخابات در این کشور تحت بررسی دارد.

«امید میثم» معاون سخنگوی ریاست اجرایی دولت افغانستان نیز در واکنش به این موضوع تصریح کرد، امیدواریم تمامی طرف‌ها درباره شیوه برگزاری انتخابات به تفاهم برسند، زیرا هیچ جایگزینی برای انتخابات وجود ندارد.

«سیدحفیظ الله هاشمی» سخنگوی کمیسیون انتخابات افغانستان نیز در واکنش به این موضوع گفت: اگر احزاب سیاسی به دنبال تضمین شفافیت انتخابات هستند ما آماده همکاری هستیم.

وی افزود: اما اگر احزاب سیاسی اهدافی به جز شفافیت را دنبال می‌کنند بنابراین این اقدامات ارتباطی به این کمیسیون ندارد.

این در حالی است که احزاب سیاسی هشدار داده‌اند، برگزاری انتخابات بدون اعمال اصلاحات در نظام انتخاباتی باعث ایجاد بحران در این کشور خواهد شد زیرا دولت کنونی برای سازماندهی انتخابات تلاش می‌کند. در یک ماه اخیر چندین دور از مذاکرات احزاب سیاسی با دولت افغانستان درباره نحوه برگزاری انتخابات و اصلاح نظام انتخاباتی برگزار شد که پس از مدتی بدون نتیجه پایان یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.