اجتماعی

حدود ۸۰ شهروند امریکایی هنوز در افغانستان حضور دارند

مقام‌های امریکایی می‌گویند، حدود ۸۰ شهروند امریکایی در افغانستان حضور دارند که می‌خواهند این کشور را ترک کنند؛ اما پروازهای تخلیه از حدود یک ماه پیش توسط طالبان متوقف شده است.

به گزارش خبرگزاری شفقنا افغانستان و به نقل از سی ان ان، به‌گفته‌ این مقام‌ها، مشخص نیست چه زمانی پروازها از سر گرفته می‌شود. ند پرایس، سخن‌گوی وزارت امور خارجه‌ امریکا نیز به پرسشی درباره‌ی پروازهای تخلیه پاسخ روشن نداده است.

طبق گزارش سی‌ان‌ان، پرایس روز گذشته (سه‌شنبه، ۲۱ جدی) گفته است که امریکا متعهد به تخلیه‌ی شهروندان امریکایی و افراد آسیب‌پذیر از افغانستان است.

پرایس افزوده است که ده‌ها شهروند امریکایی و خانواده‌ی‌شان آماده‌ی انتقال از افغانستان اند.

در همین حال، سی‌ان‌ان نوشته است که مقامات قطری برای از سرگیری پروازهای تخلیه با طالبان در تماس اند، اما هنوز نتیجه نداده است.

یک منبع آگاه گفته است که طالبان گفته‌اند که همه افرادی که در این پروازها حضور دارند، باید ویزای کشوری را که به آن سفر می‌کنند، داشته باشد.

یک منبع دیگر همچنین گفته است که درباره‌ی درخواست طالبان مبنی بر انتقال افراد این گروه در پروازها نیز مشکلاتی وجود دارد.

پیشتر یک رسانه امریکایی به نقل از منابع آگاه گزارش داده بود که طالبان درخواست صندلی در پروازهای تخلیه را داشتند، اما قطری‌ها این درخواست را رد کرده‌اند و این موضوع منجر به توقف پروازهای تخلیه از کابل شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا