• انتشار: 30 اکتبر 2019
  • ساعت: 14:57
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 39112
پرینت
والی فاریاب:

حدود ۴۰ خانواده داعشی در فاریاب جابه جا شده اند/ جنگ در فاریاب توسط خارجی ها تشدید شده است

بخش بزرگی از جنگ در فاریاب به دست خارجی ها است و حدود ۳۰ الی ۴۰ خانواده اتباع خارجی در ولسوالی المار این ولایت حضور دارند.

مقام های محلی در ولایت فاریاب اعلام کردند حضور خانواده های جنگجویان خارجی گروه داعش و طالبان در فاریاب افزایش یافته سبب تشدید جنگ در فاریاب شده است.

 نقیب الله فایق،  والی فاریاب روز گذشته(سه‌شنبه، ۷عقرب) در یک نشست خبری گفت تک تیراندازی ها و کارگذاری ماین های ضد تانک در این‌ ولایت، کار اتباع خارجی گروه طالبان است.

او افزود بخش بزرگی از جنگ در فاریاب به دست خارجی ها است و حدود ۳۰ الی ۴۰ خانواده اتباع خارجی در ولسوالی المار این ولایت حضور دارند.

او تاکید کرد، بر اساس اطلاعات رسیده، روز گذشته دو موتر اتباع خارجی عضو داعش از ولسوالی درزاب ولایت جوزجان به ولسوالی المار ولایت فاریاب انتقال یافته است و بیشترین جنایت از سوی اتباع خارجی که فکر داعشی دارند، صورت می گیرد.

به گفته او، گزارش های دو هفته قبل آنان نیز نشان می دهد که اتباع خارجی از ولایت غور به ولایت فاریاب جابه جا شده اند.

فایق خاطرنشان کرد: “تشخیص این که اتباع خارجی از کدام کشور ها است، کمی مشکل است و بعضی مصلحت ها وجود دارد، اما بیشتر آنان ازبکستانی هستند و فرزند طاهر یولداش، رهبر شبه نظامیان ازبکستانی نیز با فامیل اش در یکی از روستاهای فاریاب زندگی می کند.”

این اظهارات والی فاریاب در حالی مطرح شده است که چندی قبل نیز سخنگوی والی سرپل به خبرنامه گفته بود اتباع خارجی که گفته می شود خانواده های گروه داعش اند، در ولسوالی کوهستان این ولایت جابجا شده اند.

بعد از شکست سال گذشته داعش در نبرد با طالبان در ولسوالی های درزاب و قوش تپه ولایت جوزجان، گزارش های تازه حاکی از جابه جایی های جدید گروه داعش در ولایات شمالی چون فاریاب و سرپل است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.