• انتشار: 15 ژوئن 2020
  • ساعت: 18:26
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 44888
پرینت

حدود ۳۰ پاسگاه امنیتی در کاپیسا به دست طالبان افتاده است

برخی منابع امنیتی در ولایت کاپیسا می گویند در حدود ۳۰ پاسگاه امنیتی در این ولایت به دست طالبان افتاده است.

در اوضاعی که منابع حکومتی و امنیتی کاپیسا حاضر نیستند با هویت آشکار در بارۀ درگیری‌های دو شبانه‌روز گذشته در این ولایت جزییات بدهند، برخی منابع محرمانه امنیتی در کاپیسا می‌گویند که ولسوالی تگاب سقوط کرده است.

یک منبع معتبر ارتش در قول اردوی ۲۰۱ سیلاب که نخواست هویتش فاش شود به رسانه ها گفت در حملات تهاجمی و گروهی طالبان در روستاهای «آخندزاده‌ها، نوروزخیل، پاینده‌خیل و جنگلی» در جنوب تگاب ۲۵ تا ۳۰ پاسگاه نیروهای امنیتی به دست این گروه سقوط کرده است.

به گفتۀ منبع، از این میان ۴ پاسگاه مربوط ارتش و پاسگاه‌های دیگر مربوط نیروهای پولیس ملی و خیزش‌های مردمی می‌باشند.

منبع افزود نیروهای مستقر در این پاسگاه‌ها عقب‌نشینی کرده‌اند و هم‌اکنون در کندک ششم قول اردوی ۲۰۱ سیلاب به سر می‌برند.

این منبع ارتش تأکید می‌کند در حملات طالبان بر پاسگاه‌های دولتی در تگاب ۸ نیروی امنیتی کشته شده‌اند و ۱۲ تن دیگر زخم برداشته‌اند، اما به طالبان تلفات وارد نشده است.

در این حال محمدحسین سنجنی، رئیس شورای ولایتی کاپیسا می‌گوید در حملات طالبان بر پاسگاه‌های نیروهای امنیتی در تگاب که روز شنبه بیست‌وچهارم جوزا آغاز شد، تاکنون ۴ نیروی خیزش مردمی جان باخته‌اند و ۱۱ تن دیگر زخمی شده‌اند.

به گفتۀ او، در این درگیری‌ها ۱۱ عضو گروه طالبان نیز کشته شده‌اند و ۱۸ تن دیگرشان زخم برداشته‌اند.

با این همه، یک منبع در فرماندهی پولیس کاپیسا می‌گوید افراد وابسته به گروه طالبان با تصرف پاسگاه‌ها تا نزدیکی ساختمان ولسوالی تگاب رسیده‌اند.

به گفتۀ این منبع، در در گیری‌های دو روز گذشته در تگاب افزون بر تلفات نیروهای امنیتی و طالبان ۳ غیرنظامی نیز جان باخته‌اند و ۹ غیرنظامی دیگر زخمی شده‌اند.

با آن‌که طرف‌های درگیر جنگ در تگاب در سنگرها دست به ماشه هستند، اما منابع معتبر امنیتی می‌گویند که با رسیدن نیروهای کمکی و نیروهای ویژۀ ارتش در این ولسوالی عملیات پس گیری پاسگاه‌های از دست رفته آغاز خواهد شد.

طالبان تاکنون در بارۀ این درگیری‌ها چیزی نگفته‌اند.

تگاب از ولسوالی‌های نا امن ولایت کاپیسا به شمار می‌رود که گروه طالبان در آن حضور و فعالیت گسترده دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.