اجتماعیِتیتر یک

حدود ۳ میلیون تن به مراکز صحی دسترسی آسان ندارند

 

فیروز الدین فیروز، وزیر صحت عامه امروز چهارشنبه در یک نشست خبری گفت که وزارت در نظر دارد برای مناطق محروم کشور تسهیلات جدید صحی فراهم کند.

آقای فیروز افزود: بالا بردن سطح دسترسی مردم به خدمات صحی با کیفیت از جمله اولویت ها، اهداف و تعهدات وزارت صحت عامه است که در این راستا با همکاری شرکای  بین المللی، اقدامات و ابتکاراتی را روی دست گرفته است تا بتواند به اهدافش نایل آید.

وزیر صحت عامه علاوه کرد که این خدمات، مناطق دور دست، ناامن و محلات کوچی نشین را در بر می گیرد.

وی افزود بر اساس سروی صحی  سال ۲۰۱۵ یک سلسله پیشرفت ها در عرضه خدمات صحی به مردم کشور صورت گرفته ولی هنوز هم این وزارت با چالش های زیادی روبرو است.

وزیر صحت عامه در ادامه سخنانش افزود، بعد از مرور و ارزیابی ارقام، شواهد و درخواست های مردم، وزارت صحت عامه ساحاتی را که درآن مناطق مراکز صحی موجود نباشد شناسایی می کند و بعد تلاش های ممتد به منظور فراهم آوری منابع مالی برای عملی نمودن تعهدات فوق صورت خواهد گرفتٰ.

وی می گوید که تلاش های وزارت صحت باعث ایجاد ۳۷۹ مراکز صحی جدید و ۷۱۴ پوسته های صحی جدید در سراسر کشور در سال جاری شد که در نتیجه حدود سه میلیون تن را در بیشتر از۵۰۰۰  قریه دور دست کشور ازین خدمات مستفید خواهند شد.

همچنین برعلاوه ایجاد مراکز صحی جدید فوق الذکر؛ به تعداد ۳۱۰ مراکز صحی فرعی موجود از نظر تعداد کارمندان و تجهیزات  در قسمت ارایه خدمات واکسیناسیون ارتقاء داده می شود .

به گفته وزیر صحت عامه، ۱۵ تیم صحی سیار جهت عرضه خدمات صحی برای کوچی ها در محلات کوچی نشین کشور ایجاد خواهد شد.

وزارت صحت می گوید که علاوه بر ایجاد و ارتقاء مراکز فوق الذکر؛ وزارت صحت عامه جهت بلند بردن کیفیت و میزان استفاده از خدمات  صحی در تمام مراکز صحی فعال کشور؛ ابتکارات و اقدامات لازم را نیز روی دست گرفته است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا