• انتشار: 13 ژوئن 2015
  • ساعت: 17:08
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 104
پرینت
حامد کرزی خطاب به رسانه ها:

حاکمیت ملی، وحدت و استقلال کشور را در نظر بگیرید

حامد کرزی، رییس جمهوری پیشین کشور می گوید که رسانه های آزاد کشور باید وحدت، حاکمیت ملی و استقلال کشور را در نشرات خود در نظر بگیرند.

به گزارش رها، آقای کرزی در محفل افتتاحیه انجمن اتحادیه رادیو و تلویزیون های افغانستان گفت که علاوه بر این مولفه ها، رسانه ها باید ارزش های ملی و اصطلاحات داخلی را نیز رعایت کنند.

وی با انتقاد از برنامه برخی از تلویزیون ها گفت که رسانه ها باید به فکر برنامه سازی با توجه به اسطوره ها و افسانه های داخلی کشور باشند، نه اینکه به فرهنگ بیگانگان رجوع کنند.

رییس جمهوری پیشین کشور سریال ها و برنامه های ترکی و هندی را با فرهنگ افغانی مغایر دانست و علاوه کرد که از برنامه های تلویزیون های ایران به دلیل نزدیکی فرهنگ می توان استفاده کرد.

این در حالیست که در زمان ریاست جمهوری وی سیل عظیمی از سریال های هندی و ترکی وارد بازار رسانه های افغانستان شد.

این سریال ها به حدی با فرهنگ افغانی مغایرت داشت که بارها شهروندان کشور و عالمان دینی را وادار به واکنش در برابر تلویزیون های کشور کرد.

در همین حال، محمدکریم خلیلی، رییس حزب وحدت و معاون پیشین ریاست جمهوری نیز بر رشادت ها و فداکاری های خبرنگاران و اصحاب رسانه اشاره کرده و گفت که داشته های امروز حکومت مدیون رسانه های آزاد می باشد.

آقای خلیلی افزود: که در طی یک دهه اخیر، حکومت مشکل های فراوانی داشته است ولی رشد و تعالی امروزی مدیون رشادت های خبرنگاران کشور می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.