• انتشار: 12 اکتبر 2017
  • ساعت: 14:41
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 25052
پرینت

حامد کرزی در نامه ای به طالبان آنها را دعوت به صلح کرده است

حامد کرزی رئیس جمهوری پیشین کشور می گوید که به شورشیان طالبان نامه ای فرستاده و گفته است جنگ آنها مردم افغانستان را به کشتن می دهد و کشور را نابود می کند.

حامد کرزی رئیس جمهوری پیشین کشور امروز (پنجشنبه) گفت که نامه ای به شورشیان طالبان فرستاده و به آنها گفته است که جنگ شان کشور را نابود و مردم را به کشتن می دهد.

آقای کرزی در نامه اش از آنان خواسته است تا به پروسه صلح افغانستان بپیوندند.

رئیس جمهوری پیشین کشور همچنین امروز به نقش پاکستان در افغانستان اشاره کرد و گفت که بدون حضور پاکستان، صلح در افغانستان ممکن پذیر نیست.

او همچنین خواستار برگزاری لویه جرگه شد تا از این رو مشکلات و بحران کشور هر چه سریعتر حل گردد.

کرزی با انتقاد از استراتژی جدید دونالد ترامپ برای افغانستان، گفت: “استراتژی جدید آمریکا حامل پیام صلح نیست زیرا نقش پاکستان برای پروسه صلح بسیار حیاتی است و بدون حضور این کشور، آوردن صلح در افغانستان و پاکستان امکان پذیر نخواهد بود.”

وی افزود: “پاکستان در روابطش با افغانستان هیچ گاه صادق نبوده است و گاه متحدی برای آمریکا و گاه متحدی برای افغانستان بوده است.”

کرزی گفت: “ما روابطی خوب با پاکستان و دیگر کشورهای همسایه می خواهیم.”

رئیس جمهوری پیشین کشور علاوه کرد که برگزاری لویه جرگه همه شمول بسیار حیاتی است. این لویه جرگه برای پیش بینی جبهه ای متحد و رفع بحران افغانستان بسیار حیاتی و مهم می باشد.

کرزی افزود: “هم آمریکا و هم پاکستان دقیقا کاری را که می خواستند در افغانستان انجام دادند. امیدوارم پاکستان امروز بفهمد که نمی تواند ما را مجبور کند تا به اهداف خود برسد.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.